RockOpera Praha už zítra uvede premiéru Procesu inspirovaného románem Franze Kafky

Ve čtvrtek 22. prosince se brány holešovické arény RockOpery Praha premiérově otevřou příznivcům Franze Kafky a tvrdé muziky. Nová rocková opera Milana Steigerwalda a Pavly Forest se inspiruje příběhem jednoho z nejznámějších románů Proces, avšak divákům ho tradičně představí ve svém svébytném metalovém pojetí.
„RockOpera Praha pokračuje i v letošním roce v netradičních adaptacích klasických literárních děl. Letos jsme se pustili do celosvětově uznávaného Franze Kafky, konkrétně do jeho románu Proces. Všeobecně se má za to, že jde o náročného, temného a pro někoho možná komplikovaného až nepochopeného autora. Pro nás je to ale především absurdně humorná výzva, sám Kafka se prý při předčítání úryvků ze svého románu smál až k slzám. Opera vzniká v režii Romana Štolpy a pod choreografickým dohledem Iriny Andreevy, tak doufáme, že se opět potká u diváků s nadšením jako v případě loňské Anny Kareniny,“ říká zakladatelka a umělecká šéfka RockOpery Praha Pavla Forest.
Slavnostní premiéra novinkové rockové opery měla proběhnout již 22. listopadu. Bohužel z důvodu zdravotní indispozice představitele titulní role Viktora Dyka se představení nemohlo uskutečnit. Premiéra se tak uskuteční v těsně předvánočním čase.
TVŮRČÍ TÝM
Hudba: Milan Steigerwald
Libreto: Pavla Forest
Režie: Roman Štolpa
Choreografie: Irina Andreeva
Výtvarník kostýmů: Lucie Konopíková
Scénografie: Pavla Forest
Grafika: Michaela Fišerová
Lighting design, světelná režie: Vladimír Neubauer
Zvuková režie: Ondřej Martínek
Umělecká maskérka: Hana Poršová
Asistent režie: Eva Petrášková
Asistent choreografky: Matěj Kohout
Jevištní mistryně: Jana Eichlerová
Ředitelka marketingu: Blanka Křemenová
Media relations: Tomáš Kopečný
Inspicient: Luboš Vayhel
 
OBSAZENÍ 
Josef K.: Viktor Dyk
Slečna Montagová, Písařka: Pavla Forest
Zástupce ředitele, Mrskač, Malíř Totorelli: Jan Toužimský, Lukáš Písařík
Vyšetřující soudce, Strýc: Jiří Zonyga
Slečna Bürstnerová: Žántí
Návladní Hasterer: Petr Otava
Leni: Daniela Langrová​
Advokát chudých: Miroslava Pilcová Časarová
Paní Grubachová: ​Matěj Kohout
Obchodník Block: ​Lukáš Simon
Továrník: Salvi Salvatore
Ženy a další role: Irina Andreeva, Zuzana Dovalová a další.
 
O PŘEDSTAVENÍ
V den svých třicátých narozenin se prokurista velké banky Josef K. probudí a ke svému překvapení zjistí, že dva neznámí muži vnikli do jeho bytu, aby jej zatkli. Je obžalován a ze svých zločinů se bude zodpovídat před záhadným soudem. Rozbíhá se tak soukolí byrokratického aparátu, před kterým nemá drobný úředník Josef K. šanci obhájit svůj nárok na spravedlnost. Je vyšetřován na svobodě. Sled absurdních událostí a tíživá přítomnost obvinění, které je pro něj naprosto nejasné, mu přesto nedovoluje ani v nejmenším pokračovat v normálním životě… Tak lze ve zkratce popsat obsah románu Proces, jenž se stal předlohou k nové rockové opeře Milana Steigerwalda a Pavly Forest.
„Letos jsme se pustili do celosvětově uznávaného Franze Kafky, konkrétně do jeho románu Proces. Všeobecně se má za to, že jde o náročného, temného a pro někoho možná komplikovaného až nepochopeného autora. Pro nás je to ale především absurdně humorná výzva,“ přibližuje libretistka rockové opery Proces Pavla Forest a dodává, že RockOpera Praha nabídne známý příběh o lehce neúspěšném prokuristovi, lamači dívčích srdcí i bojovníkovi za právní stát ve svérázném komiksovém zpracování, jenž divákům nabídne velké hlasy, úchvatnou show a expresivní hudební doprovod.
Všichni protagonisté ztvárňují během představení několik rolí, vyjma Viktora Dyka v hlavní roli Josefa K. V Procesu se dále představí Pavla Forest coby slečna Montagová a Písařka, Jan Toužimský v trojroli jako zástupce ředitele, Mrskač a malíř Totorelli či Jiří Zonyga ztvárňující vyšetřující soudce a zároveň strýce. Vidět dále můžete Žántí, Petra Opavu, Danielu Langrovou, Miroslavu Pilcovou Časarovou, Matěje Kohouta, Lukáše Simona a Salviho Salvatoreho. Chybět nebudou ani akrobaté a tanečníci pod vedením fenomenální Iriny Andreevy. Režie rockové opery Proces se již tradičně chopil Roman Štolpa.

Související články

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

JSTE TADY POPRVÉ?

Vyzkoušejte nás ZDARMA
Přidejte se k naší komunitě a využijte
naplno možnosti členství

Jako bonus po registraci od nás dostanete

ČTENÍ ČASOPISU NA 30 DNŮ ZDARMA

PŘEDPLATNÉ

ZÁKLADNÍ
39Kč
měsíčně
nebo
390Kč ročně/ušetříte 78Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

>Chci vědět víc<

V.I.P
49Kč
měsíčně
nebo
490Kč ročně/ušetříte 98Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

  • digitální Rock&Pop
  • archiv časopisu
  • hudební playlisty
  • omezený obsah
  • slevy na nákupy
  • vlastní články/blog

>Chci vědět víc<