RockOpera Praha vydala knihu „Jen pár vět…“ a chystá se na pravidelný letní River Fest v Českém Šternberku

Koncem června spatřila světlo světa nová publikaceJen pár vět…“, za níž stojí holešovická RockOpera Praha. Kniha je nejen sbírkou písňových textů a libret Pavly Forest, ale shrnuje rovněž v dějinách literatury dobře známé příběhy vyprávěné rockovými verši a zároveň prvních deset let práce RockOpery Praha. Publikace vznikla jako narozeninový dárek pro Pavlu Forest a jejím kmotrem se stala kytarová legenda Michal Pavlíček.
Kniha kromě textů skladeb obsahuje i rozhovory se zakladateli divadla, tedy s Pavlou Forest a Milanem Steigerwaldem. Oba líčí vlastními slovy část historie RockOpery Praha a neprvoplánově charakterizují také sebe jako osobnosti, které na tuzemské hudební scéně mají své místo mimo jiného kvůli kulturní skupině King Size.
„Pro RockOperu Praha je velice důležitá grafika. Tu v publikaci reprezentují fotografie z představení a v neposlední řade výtvarné práce Michaely Fišerové, které jsou dnes už vizuální identitou divadla. Byla to právě ona, kdo přišel s nápadem realizace této knihy, která je financovaná z velké části samotnými fanoušky a členy RockOpery Praha. O to víc mě těší, že kniha vznikla a všem, kteří se na ní podíleli, patří mé velké díky,“ říká zakladatelka a umělecká šéfka RockOpery Praha Pavla Forest.
A co dalšího se v současné době děje v RockOpeře Praha? Program na domovské scéně v pražských Holešovicích během letních prázdnin sice utichne, ale i tak si budete moct její členy užít naživo. Divadlo totiž již tradičně vyjíždí se svou show do Českého Šternberka na pátý ročník akce RockOpera Praha River Fest, kde bude hlavní hvězdou programu. Akce se koná 15. července.
„Loni jsme návštěvníkům v tamějším Tábořišti u Karla předvedli speciální verzi naší asi nejoblíbenější opery Faust, letos se mohou těšit na koncertní průřez všemi našimi operami. Kromě oblíbených hlasů, jako jsou Viktor Dyk, Jiří Zonyga, Žántí, Lukáš Písařík a další, uvidíte i velkolepou fireshow, taneční vystoupení i oblíbenou akrobacii na šálách, a to vše pod hvězdným nebem. Přijeďte za námi, bude to stát za to,“ dodává Pavla Forest.
Mimo RockOpery Praha se na akci představí například známá folkrocková formace České srdce, Plán B s Lukášem Písaříkem (ex-Seven) nebo nadějní Self-Defence.

Související články

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

JSTE TADY POPRVÉ?

Vyzkoušejte nás ZDARMA
Přidejte se k naší komunitě a využijte
naplno možnosti členství

Jako bonus po registraci od nás dostanete

ČTENÍ ČASOPISU NA 30 DNŮ ZDARMA

PŘEDPLATNÉ

ZÁKLADNÍ
39Kč
měsíčně
nebo
390Kč ročně/ušetříte 78Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

>Chci vědět víc<

V.I.P
49Kč
měsíčně
nebo
490Kč ročně/ušetříte 98Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

  • digitální Rock&Pop
  • archiv časopisu
  • hudební playlisty
  • omezený obsah
  • slevy na nákupy
  • vlastní články/blog

>Chci vědět víc<