Rock&Pop 01/20

RAP titulka 2020 01 elvis voxel 1

A je to tady, máme tu podle amerických odborníků Pantone color institutu tmavě modrý rok 2020, a od 25. ledna dokonce podle čínského kalendáře rok Krysy. Na internetu se o nadcházejících dvanácti měsících dočtete opravdu ledacos, ale většina astrologů se shoduje v tom, že rok 2020 by měl být tím šťastnějším. A to přesto, že nás čeká další vlna EET, která už smete každého, včetně promotérů a pořadatelů kulturních akcí, první závan neodvratně blížící se krize i nesestřelitelný Babiš ve vládě. Podle mého osobního horoskopu, jejž jsem našla na internetu, přijdu v lednu o práci, ale jen proto, abych v únoru našla svou pravou lásku. Konečně! Těším se na to jako malá, snad o mě má pravá láska bude stát, i když budu nezaměstnaná.
Můj kritický měsíc je údajně květen, což mě mrzí, neboť lásky čas mám ráda. Navíc náš časopis oslaví 8. května třicet let. Moc bych si přála být u toho, ale zrovna mám podle horoskopu bojovat s těžkou nemocí. Pravděpodobně svůj boj vyhraji, protože na podzim mě má ještě skolit chřipka. Podle astrologa bych měla být šťastná až v závěru roku, ale já to zkusím už dnes. Vyberte si ze svých horoskopů jen to nejlepší a pojďme si rok 2020 společně pořádně užít!


Zřejmě každý má alespoň jednu kamarádku, ano, kamarádku, kterou pohltí vánoční šílenství. Neustále peče, zdobí, nakupuje, a co je vůbec nejhorší, pořád poslouchá a pouští i vám osvědčené vánoční fláky, jako jsou Last Christmas od Wham! nebo All I Want for Christmas Is You od Mariah Carey.
Takovou kamarádkou je mi kolegyně Jitka, s níž jsem vyrazila na uzávěrku tohoto vydání do maďarské Budapešti, údajně nejkrásnějšího vánočního města Evropy. Vánoční náladu se do mě snažila nasoukat už na přeplněných trzích v Drážďanech, kde neustále narážíte na skupinky nákupních slev chtivých Čechů, kteří ale stejně hledají hlavně vyhlášený Primark, tak na těch pražských, kde naopak našince nepotkáte, a to ani jako obsluhu „čistě českých tradičních vánočních“ stánků. Sváteční náladu Budapešti s námi přijela nasávat i kolegyně Šárka, jež mě svým cynismem v mnohém předčí, a tak je roztomilé s odstupem pozorovat naprosto odlišné přístupy obou mých kolegyň.
Zatímco dokončujeme lednový časopis, nasáváme ducha maďarských Vánoc za rytmu rolniček, Jitka sestavuje denní program na těch nejvánočnějších atrakcích a je velkou otázkou, jak tenhle výlet dopadne. Komu už teď chybí vánoční běsnění, může si zpětně naše sváteční putování zkouknout na Instagramu Rock&Popu. My ostatní se budeme věnovat lednové realitě nově vzniklých alb, přípravě jarních turné a ledovkám na silnici. A budeme se těšit na teplé zítřky. PF 2020!

 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

MATĚJ HOMOLA Když nemám zrovna nápad na originální sochu, jdu a vyřezávám zvířata, to je pro mě škola

Když se řekne Wohnout, vybaví se hudebním fandům pravděpodobně tvář jejího nejvýraznějšího člena, zpěváka a kytaristy Matěje Homoly. Stejně jako jeho mladší bratr Honza se i Matěj zhlédl ve výtvarné tvorbě. V době lockdownu objevil souhrou okolností řezbářství a od té doby podle vlastních slov prakticky nepustil motorovou pilu z ruky. Na kontě má na tři stovky soch zvířat, postav…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE