[Rock&Pop 01/18] Extip: Znovuzrození bratislavského punku a rock’n’rollu

O Extip se hovoří jako o kapele, která formovala československou punkovou scénu a dostala se daleko za její hranice. Kořeny skupiny sahají k počátku osmdesátých let do Bratislavy. Proslavila se písněmi Ryby, Krajina času, Život je rocknroll či Kengura, na níž naráží zpěvák a baskytarista Miki Mikuška v rozhovoru pro její nadčasovost.
Na otázky odpovídal s humorem a nadsázkou spolu s kytaristou Sveťo Korbeľem. Dohromady tvoří dvojici, vedle které se v průběhu let vystřídalo několik hudebníků. Aktuálně je doplňuje kytarista Vlado „Jerzi“ Jurča a bubeník Tomáš „Tuleň“ Vojtek. V této sestavě oprášili Extip debutové album Pekný, škaredý deň z roku 1991 a odjeli stejnojmenné turné. To bylo úspěšné a vše nasvědčuje tomu, že jim vlilo novou krev do žil. Možná se dočkáme i nástupce devět let staré desky Nová stará doba.
TEXT: ŠÁRKA BLAHOŇOVSKÁ   FOTO: EVA KORBEĽOVÁ
Jak se stavíte ke statusu živoucí legendy? Nemálo muzikantů nemá toto přízvisko rádo.
Korbeľ: Patřím k těm nemálo muzikantům.
Mikuška: V první řadě nemám rád označení živoucí legenda. Podle mě je legenda člověk nebo kapela, která má toho mnoho za sebou. My toho sice máme za sebou dost, ale to nejlepší máme před sebou.
(…)
 

Související články

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

Registrace 30 dnů zdarma

Preferujte přihlášení pomocí sociálních sítí?

Holler Box