[Rock&Pop 01/18] Extip: Znovuzrození bratislavského punku a rock’n’rollu

O Extip se hovoří jako o kapele, která formovala československou punkovou scénu a dostala se daleko za její hranice. Kořeny skupiny sahají k počátku osmdesátých let do Bratislavy. Proslavila se písněmi Ryby, Krajina času, Život je rocknroll či Kengura, na níž naráží zpěvák a baskytarista Miki Mikuška v rozhovoru pro její nadčasovost.
Na otázky odpovídal s humorem a nadsázkou spolu s kytaristou Sveťo Korbeľem. Dohromady tvoří dvojici, vedle které se v průběhu let vystřídalo několik hudebníků. Aktuálně je doplňuje kytarista Vlado „Jerzi“ Jurča a bubeník Tomáš „Tuleň“ Vojtek. V této sestavě oprášili Extip debutové album Pekný, škaredý deň z roku 1991 a odjeli stejnojmenné turné. To bylo úspěšné a vše nasvědčuje tomu, že jim vlilo novou krev do žil. Možná se dočkáme i nástupce devět let staré desky Nová stará doba.
TEXT: ŠÁRKA BLAHOŇOVSKÁ   FOTO: EVA KORBEĽOVÁ
Jak se stavíte ke statusu živoucí legendy? Nemálo muzikantů nemá toto přízvisko rádo.
Korbeľ: Patřím k těm nemálo muzikantům.
Mikuška: V první řadě nemám rád označení živoucí legenda. Podle mě je legenda člověk nebo kapela, která má toho mnoho za sebou. My toho sice máme za sebou dost, ale to nejlepší máme před sebou.
(…)
 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE