[Rock&Pop 01/18] Od Eddieho po vyplázlý jazyk
Loga kapel provázejí popkulturu od jejího vzniku. Skupiny potřebují být v médiích či na plakátech „čitelné“ i vizuálně a fanoušci zase vděčně kupují všechno, na čem je obrázek právě od té jejich oblíbené. A u těch největších z největších se to (někdy bohužel) zvrtává i do určitého „způsobu, jak být cool“. Například logo Rolling Stones nosí na tričku často i ti, kteří nejsou kdovíjakými fanoušky šedesátkových rockových titánů. Víme ale, který výtvarník (či člen kapely) tyto obrázky světu dal, kdy a proč?
TEXT: SYLVA KAPLANOVÁ FOTO: ARCHIV
(…)
Prince
Nebývá zvykem, aby umělec své logo rovnou prohlásil svým jménem. Avšak u Prince bylo během celého jeho života možno čekat ledacos originálního. Časem začal být v tisku nazýván „the artist formerly known as Prince“ (umělec dříve známý jako Prince), neboť místo jména užíval po část své kariéry právě tento symbol.
Logo vytvořili Mich Hansen, kreativní ředitel společnosti HDMG, která pracovala na Princeových klipech, a návrhářka Lizz Luce. Je známé i jako „Love Symbol #2“ (co je „#1“, nebylo nikdy řečeno). Poprvé se objevilo na obálce Princeova čtrnáctého alba v roce 1992 a o rok později už se stalo jeho uměleckým jménem. Zároveň zdobilo všechno možné, na co Prince hrál.
(…)
Celý článek najdete v aktuálním čísle (01/18) Rock&Popu.