[Rock&Pop 02/18] Nezanedbatelný odkaz Dolores O’Riordan

Dolores ORiordan byla významnou irskou zpěvačkou, skladatelkou a textařkou. Svět obohatila o hity Dreams, Linger, Zombie nebo Salvation, které se hrají v rádiích po celém světě. Ve svých textech se vyrovnávala s vnitřními démony, ale reflektovala v nich i společenské události. Zemřela náhle, uprostřed práce na nových skladbách své domovské skupiny The Cranberries, s níž akorát plánovala vznik osmého alba.
TEXT: ŠÁRKA BLAHOŇOVSKÁ   FOTO: 
Není to ani rok, co Dolores ORiordan vzpomínala na začátky své kariéry, na důležité momenty dětství a dospívání, které formovaly její budoucí hudební směřování. „V domě rodičů byl klavír, píšu písně od svých dvanácti let. Ale chtěla jsem kapelu s baskytarou, kytarou a bicími. O pár let později moje spolubydlící chodila s klukem, jenž zpíval s The Cranberries, tehdy si ještě říkali The Cranberry Saw Us. Řekla mi, že shánějí zpěvačku a že bych se možná s nimi mohla sejít. O nedělích zkoušeli v místním studiu, tak jsem tam šla a seznámila se s Mikem, Fergem a Noelem. Vzpomínám si, že tam bylo tenkrát hodně kluků, jen tak se tam poflakovali. Bylo mi osmnáct let a přišla jsem tam se svými Yamaha klávesami v podpaží, zazpívala jim pár skladeb a oni jich pár zazpívali mně,“ popsala ORiordan v rozhovoru pro The Songwriting Magazine nejranější historii skupiny.
Přítel spolubydlící se jmenoval Niall Quinn a v kapele nevydržel ani rok, zato ORiordan strávila s kytaristou Noelem Hoganem, baskytaristou Mikem Hoganem a bubeníkem Fergalem Lawlerem s přestávkou více než dvacet let života.
(…)
Celý článek najdete v aktuálním čísle Rock&Popu (02/18).

Související články

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

JSTE TADY POPRVÉ?

Vyzkoušejte nás ZDARMA
Přidejte se k naší komunitě a využijte
naplno možnosti členství

Jako bonus po registraci od nás dostanete

ČTENÍ ČASOPISU NA 30 DNŮ ZDARMA

PŘEDPLATNÉ

ZÁKLADNÍ
39Kč
měsíčně
nebo
390Kč ročně/ušetříte 78Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

>Chci vědět víc<

V.I.P
49Kč
měsíčně
nebo
490Kč ročně/ušetříte 98Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

  • digitální Rock&Pop
  • archiv časopisu
  • hudební playlisty
  • omezený obsah
  • slevy na nákupy
  • vlastní články/blog

>Chci vědět víc<