[Rock&Pop 03/18] Lesk a bída karnevalu v Riu de Janeiru

Světem latinsko-americkým cloumá každý únor karneval, událost, kterou nepředčí ani politika, sport nebo cokoli jiného. Nám nejbližší karneval v italských Benátkách je jen slabý odvar toho, co se děje na druhé straně zeměkoule v Jižní Americe. Slavným karnevalem nežije jen Rio de Janeiro, ale celá Brazílie, a pod rytmem samby, dupotu milionů lidí a vahou obřích alegorických vozů se otřásá celý kontinent. Karneval končí přesně na popeleční středu a trvá kolem čtyř dnů, v letošním roce to vyšlo na 9. až 13. února.
TEXT: MARTINA JABLANOVSKÁ   FOTO: THE RIO TIMES
Proslulé polonahé krásky v sexy kostýmech, nevázaná zábava, nekonečné party, drogy, alkohol i sex, to jsou největší lákadla, jež do Ria přivábí statisíce turistů z celého světa. Většina z nich v ulicích města získá to, pro co přijela. Koneckonců právě proto vláda během karnevalu rozdá na sta milionů kondomů.
Hlavním dějištěm karnevalu je Sambodrom, který nechali v roce 1984 Brazilci pro tento účel vybudovat. Sedmisetmetrová dráha je obklopena tribunami, jež pojmou až devadesát tisíc diváků, to vše je oploceno a platí se vstupné. Pro dvanáctimilionové Rio je kapacita Sambodromu něco jako pro Prahu dětské pískoviště, a tak není divu, že se velká část oslav koná v ulicích města, a to nejen Ria de Janeira.
(…)
Celý článek najdete v aktuálním čísle Rock&Popu (03/18).
 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

MATĚJ HOMOLA Když nemám zrovna nápad na originální sochu, jdu a vyřezávám zvířata, to je pro mě škola

Když se řekne Wohnout, vybaví se hudebním fandům pravděpodobně tvář jejího nejvýraznějšího člena, zpěváka a kytaristy Matěje Homoly. Stejně jako jeho mladší bratr Honza se i Matěj zhlédl ve výtvarné tvorbě. V době lockdownu objevil souhrou okolností řezbářství a od té doby podle vlastních slov prakticky nepustil motorovou pilu z ruky. Na kontě má na tři stovky soch zvířat, postav…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE