[Rock&Pop 03/18] Michael Jackson: Hudební vizionář, perfekcionista i filantrop

Malý kluk z Gary v Americe, který se v pěti letech poprvé postavil na pódium, i světová hvězda, jež plnila stadiony. Zpěvák, skladatel a tanečník známý svým perfekcionistickým přístupem, muž, který dal světu nové pojetí hudebního videoklipu či moonwalk. Michael Jackson po sebě zanechal obrovský hudební odkaz, i když se jeho život předčasně uzavřel ve věku padesáti let.
TEXT: SYLVA KAPLANOVÁ, KATEŘINA HEJČOVÁ   FOTO: KEVIN MAZUR
Michael Joseph Jackson se narodil v Gary v Indianě v USA 29. srpna 1958 Katherine a Josephu Jacksonovým jako osmé z celkem deseti dětí. Měl tři sestry – Rebbie, LaToyu a Janet – a pět bratrů – Jackieho, Tita, Jermaina, Marlona a Randyho. Šestý bratr Brandon zemřel krátce po narození.
Hudba byla v rodině Jacksonových všudypřítomná, otec Joe navíc hrál na kytaru v tamní rhythm-and-bluesové kapele The Falcons. Jeho kytary se děti v jeho nepřítomnosti nesměly ani dotknout, nejstarší chlapci si ji však tajně půjčovali a učili se písně, které je zaujaly. Když jim jednou na kytaře praskla struna, otec na to přišel. Zjistil ale, že hudbu berou vážně, proto je v ní podpořil. Koupil domů další nástroje a mikrofony – a z pěti nejstarších synů učinil kapelu The Jackson Brothers (později Jackson 5). Míchael se připojil v roce 1964 jako pětiletý, hrál na bonga a zpíval některé party.
(…) 
Celý článek najdete v aktuálním čísle Rock&Popu (03/18).
 

Související články

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

Registrace 30 dnů zdarma

Preferujte přihlášení pomocí sociálních sítí?

Holler Box