Rock&Pop 4/16

RAP titulka 04 2016 both

Událostí posledního měsíce bylo bezpochyby udělení Oscara Leonardu DiCapriovi. Celý svět slavil spolu s ním a na sociálních sítích vzniklo hned několik vtipných obrázků, přání i gratulací. Až jsem se styděla, že jsem nevěděla, že DiCaprio Oscara dosud nezískal, a ještě víc za to, že mi to bylo úplně jedno.

Ačkoli nemám televizi, nejsem úplný filmový analfabet a Leonarda DiCapria si jako herce velmi vážím a věřím, že jeho obsazení je zárukou kvalitního a zajímavého scénáře. Přesto jsem velmi překvapena vlnou nadšení z jeho ocenění, a to i z mého blízkého okolí. Udivuje mě nejen to, že půlka národa čekala na výsledky cen Americké filmové akademie, o kterých jsem byla dosud přesvědčená, že většina lidí ani netuší, kdy se konají, ale především to, že vůbec v nějaké ceny ještě někdo doufá a bere je v potaz s takovou vážností. Ve světle našich ocenění, například cen Akademie populární hudby Anděl nebo Slavíka, si nevzpomínám, komu se podařilo zvednout takovou vlnu radosti, že něco dostal. U nás se zpravidla jen kritizuje či diskutuje o skandálech, takže šanci na zmínku ve veřejných diskuzích měl maximálně Kryštof za pásky na ústech, Xindl X za špatný zvuk nebo Ortel za vysoké ocenění a za svou existenci vůbec. Navíc která z mnoha našich hudebních cen má nárok získat nebo oprášit svou prestiž natolik, aby se věhlasem alespoň v Čechách rovnala takovým „českým hudebním Oscarům“? Která síň slávy je ta nejlepší, která soška ta pravá a která kapela roku se z takového ocenění může skutečně radovat?


Objevujeme, ne jen oprašujeme.

Rock & Pop se v rámci svého hesla „Objevujeme, ne jen oprašujeme!“ rozhodl zapojit do unikátního hudebního multimediálního plánu G2 Band Academy a dodat tak našim reportážím a článkům další rozměr. Ve spolupráci s TV Óčko vám exkluzivně zprostředkujeme nový projekt, kdy se zkušení mentoři ujmou několika talentovaných kapel a během roku je za pomoci jednotlivých úkolů, rad, zkušeností, ale i médií a nemalé finanční podpory doprovodí k hvězdným výšinám. To je pochopitelně utopický pohled, nicméně tak nějak by to mohlo vypadat, pokud se podaří vybrat správné talenty, mentory a rádce a ještě se trefit do vkusu posluchačů a v tomto případě i diváků. Vzhledem k tomu, že i my budeme bedlivě sledovat celý proces zrození hvězdy, chceme vám celou tuto reality show zprostředkovat, umožnit nahlédnout pod pokličku nejen kapelám samotným, ale i mentorům, pořadatelům, a odkrýt tak pozlátko televizních obrazovek k těm pravým zákulisním zážitkům. V těchto chvílích probíhá první výzva určená kapelám, nicméně v brzké době rádi zapojíme i vás, čtenáře, abychom společně pomohli vybrat tu správnou mladou naději za Rock & Pop.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE