Roe-Deer přicházejí po dvanáctileté pauze s novým singlem

Po dvanácti letech přichází skupina Roe-Deer s novým singlem Rollercoaster Ride. Ten původně vznikl jako aprílový žert a kapela ho nahrála během jednoho víkendu v karanténě, aniž by se její členové potkali. Jako bonus k němu přidali také instrumentální verzi. Double singl vydává domácí label Tranzistor v distribuci Supraphonu. Pro úplnost dodejme, že kapela se dala dohromady v roce 1999, má na kontě čtyři alba a v roce 2008 oficiálně ukončila svou činnost. Ovšem, jak se zdá, definitivně se neodmlčela.

„Ani já, ani Šmity jsme pěkných pár let nevydali žádnou novou hudbu, tak jsme si chtěli zkusit, jestli ještě vůbec dokážeme napsat písničku. Milujeme apríly i výzvy, a tak slovo dalo slovo a máme po letech nový song,“ říká o vzniku singlu zpěvák a autor Andrzej Palec.

„Původně se mělo jednat pouze o apríl a žádný singl neměl být. Několik dní před zveřejněním jsem ale pojal ideu opravdu zkusit něco udělat. Nic nás netlačilo. Když to vyjde, bude to fajn, když ne, bude to ten apríl. Nakonec se povedlo obojí,“ dodává producent a baskytarista Martin „Šmity“ Chmátal.

A o čem že nový song vlastně je?

„Je to o špatný komunikaci a problémech ve vztazích s nejbližšími, které v sobě živíme vlastně už od dětství, ale nedaří se je překonat, ani když se o to všichni svým způsobem pokoušíme. Taky o dobrých úmyslech, které občas končívají tragicky, ale i tam je pořád naděje,“ doplňuje k textu písně Andrzej Palec.

Na nahrávce se podíleli i další členové kapely. Franko Dudinka (ex Mandrage) nahrál klávesy a nazpíval vokály a A.m. Almela (Ille, Photolab, Meky Žbirka a spolupráce s dalšími interprety) přes noc ve svém studiu dohrál psychedelické kytary. Pod producentskou taktovkou Šmityho tak vznikl singl, který po dvanácti letech navazuje na typickou atmosféru dávnějších skladeb kapely.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

MATĚJ HOMOLA Když nemám zrovna nápad na originální sochu, jdu a vyřezávám zvířata, to je pro mě škola

Když se řekne Wohnout, vybaví se hudebním fandům pravděpodobně tvář jejího nejvýraznějšího člena, zpěváka a kytaristy Matěje Homoly. Stejně jako jeho mladší bratr Honza se i Matěj zhlédl ve výtvarné tvorbě. V době lockdownu objevil souhrou okolností řezbářství a od té doby podle vlastních slov prakticky nepustil motorovou pilu z ruky. Na kontě má na tři stovky soch zvířat, postav…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE