Různí umělci – Jiná hudba

jina hudba

Interpret: Různí umělci

Album: Jiná hudba

Vydavatelství: Dysphoricam Audio Productions

Žánr: Experimental and Progressive Music

Stopáž: 33:45 (LP 1), 30:15 (LP 2)

Autor recenze: Vladimír Motýlek Savec

Počet znaků:  1309  ( max 1200 )

 

Recenze:

Osm kapel na dvoualbovém splitku, to není špatné! Šestadvacet kompozic trvá celkem hoďku a čtyři minuty. Za tu dobu získáte letmý vhled do dvou oblastí. Prvním zjistíte jména kapel či uskupení, které jen tak někde neuslyšíte a něco si od nich poslechnete. Druhý je do plánů fungl nového vydavatelství.

Album je děleno ideově na desky, ty pak na strany. Myslím tím, že každý prvek má svůj název. Tak třeba kapelu Masáž naleznete na desce Duchovní na straně Lyriky. Zúčastnili se největším počtem nejkratších skladeb pojmenovaných podle měsíců v roce. A kdybyste hledali grindcoreové Mankurt, jejich dvě písně jsou vryty do desky Materiální na straně Kovu. Zbylé dvě strany jsou Kávy a Nespoutanosti. Chápete? 

Ještě jsem nejmenoval ostatní kapely. Zde tedy v abecedním pořadí: Blachut (obstarávají úvod celého dvojalba), eá, v jejichž aranžích nádherně dominuje baskytara, Duobetic Homunklulus, Massola, nešetřící saxofonem, Nachttante s milionkrát rytmikou opakovanou magickou figurou a Ohne Stunde Minuten (od nich si dáte osmiminutovou OSMinut). Mimochodem, plus minus osm minut byla patrně stopáž každému tělesu přidělená.

Jako prvotina nového labelu a ochutnávka je Jiná hudba skvělé dílko. Už se těším na desky jednotlivých uskupení.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

RADŮZA I když přijdou temné doby, pořád je někde odemčené nebe

Radůza, žena, jež vás na koncertě uhrane svou energií, mnohotvárností hlasového projevu i poetikou textů a překvapí plejádou nástrojů, které ovládá a během vystoupení prostřídá. Při rozhovoru s ní oceníte zejména její přirozenost, přímost či hloubku a upřímnost slov, jež vysloví, ať už se jedná o jakékoli téma. Ačkoli bylo hlavním tématem našeho povídání dvojalbum Nebe je odemčené, které vydala v půli března, obsáhly…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE