Satisfvcktion vydávají nové album Leaver

satis 02

Novinka Satisfvcktion je výsledkem dlouhodobých příprav. Kapela vybírala z 30 demo nahrávek, které natočila ve svém domácím studiu v Českých Budějovicích, kde byly produkčně vyladěny i aranže vybraných písní a nálada desky. Satisfvcktion se snaží dělat jen to, co je skutečně baví, a zároveň se nebojí vybočit z vlastního stínu a překvapit. Album nese název Leaver.

Nahrávání v osvědčeném studiu Samotné nahrávání probíhalo v listopadu 2022 a v březnu 2023 v Lipově ve studiu Šopa Stani Valáška, s nímž si kapela vyzkoušela spolupráci na albu Penumbra. Díky dobré zkušenosti se sem vrátila pro náběr na desku Leaver. Album obsahuje 12 zbrusu nových songů. Texty jsou z pera Jana „Wagona“ Hvizdoše, který je textařskou součástí Satis od alba Penumbra. Zvuk alba okořenilo i několik hostů. Všechny klávesové party nahrál vynikající Pavel „Dvorkys“ Dvořák. Duet v singlu Sick Love si střihla Hanka Kosnovská (ex NIL). V písni Glory World, ve které si spontánně zazpíval textař Jan Hvizdoš, zazní trumpeta hostujícího Rostislava Komoně.

Mix a mastering svěřili Tue Madsenovi Při práci na albu nenechali Satisfvcktion nic náhodě a snažili se vše propracovat do co největších deailů. „Naše nová deska je dospělejší a vyzrálejší než naše předchozí alba. Finální master a mix jsme svěřili vynikajícímu dánskému producentovi Tue Madsenovi“ prozradil frontman kapely Broňa Míka. Satis se tímto počinem dostali do skvělé společnosti Madsenových majstrštyků, jako Meshuggah, Sick Of It All, Madball, Haven Shall Burn a dalších. Madsen má v portfoliu i české kapely Locomotive, Debustrol a Horribe Cratures.

Satis přesvědčil ke spolupráci jeho profesionální přístup a především fakt, že hned po prvním poslaném songu pochopil jejich podstatu jak v náladách samotných skladeb, tak v dynamice. “Tue je velmi přátelský, nemá problém s jakoukoliv výtkou a zároveň míchá v podstatě do druhého dne, přesně jak naznačíme. Chtěli jsme světový zvuk a kdy jindy než teď” řekl Pavel Těšínský, kytarista kapely. Zvuk desky chtěli mít Satisfvcktion “špinavý”, aby měl drive, ale byla zachována konkrétnost každého nástroje. Ne však za cenu “euro zvuku”.

“Každý máme rádi trochu jiné kapely a do Satis dáváme každý to své a když přijde moment, že se nám líbí sloka 3x na 5 jednou na šest, tak jí tam prostě dáme a neřešíme, že se na to nedá tancovat na první poslech, prostě to tak uděláme. Když přijde přímočará píseň, nebráníme se, protože to z nás leze samo” má jasno Radim Pígl, bubeník kapely. Grafickou stránku nového kousku do diskografie svěřili skvělému grafikovi Danovi Kurzovi, který dal tvář i předešlým albům Satisfvcktion.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE