ŠKWOR odtajňuje detaily k novému albu a chystá se na Slovensko

Když se slaví čtvrtstoletí existence, je záhodno pojmout to se vší parádou a takříkajíc z gruntu. Rocková parta Škwor v tomto ohledu tradice rozhodně ctí a jde do oslav s vervou sobě vlastní. Po prvních dvou ochutnávkách v podobě titulní skladby očekáváné albové novinky Sobě věrnej a nářezu Příkaz zněl jasně kapela právě zveřejnila obal svého jedenáctého řadového alba, které si už nyní mohou fanoušci předobjednat, a to včetně podepsané limitované edice CD a číslovaného 2LP 180 g. Sobě věrnej pak bude poprvé exkluzivně k dispozici na již vyprodaném narozeninovém „dvojáku“ 6. a 7. října v pražském O2 universu. V listopadu pak Škwor potěší i své slovenské příznivce sérií šesti speciálních koncertů! Předobjednávka alba Sobě věrnej ve všech formátech je k dispozici zde: https://Skwor.lnk.to/SobeVernejAlbumPR

„Myslíme si, že člověk, a kapela obzvlášť, by měl mít jasnou vizi svojí cesty, a neuhýbat z ní. I když nás život dostane do různých situací, spolehnout se můžeme vždy hlavně na sebe. Stejně tak to je i s naší muzikou. Děláme ji tak, jak nás baví a jak se nám líbí, a nikdy jsme si do ní, jak se říká, ‚nenechali od nikoho kecat‘. Vždy klademe velký důraz na naše fanoušky a snažíme se jim dávat maximum. I proto jsme chtěli, aby našich pětadvacet let bylo oslavou hlavně pro ně. Připravili jsme nové album a dva nyní již vyprodané koncerty v O2 universu, kde bude možné si novinku Sobě věrnej naši fanoušci budou moct poprvé koupit. Ti, na které se se vstupenkami nedostalo, však nepřijdou zkrátka. Brzy se mají na co těšit…,“ komentuje kapela, co pro Škwor znamená zůstat sobě věrnej nejen v roce oslav čtvrtstoletí existence, ale i obecně.

Jak první dva singly, tak i dosavadní reakce fanoušků naznačily, že Škwor po pětadvaceti letech už tak dost vysoko nastavenou laťku stále posouvá, aniž by ztrácel svůj tradiční rukopis, dynamiku a energii. „Zůstat sobě věrnej se do práce na naší novince promítlo zcela zásadně. Opět jsme do procesu nevpustili žádného externího producenta a vše bylo od začátku do konce zcela v naší režii. Určitě se to odrazilo i v technologických postupech při samotném nahrávání. Máme rádi poctivý tvrdý zvuk, takže se natáčelo z velké části na analogové vybavení. Písničky na nové desce jsou jako vždycky o životě, o tom, co zažíváme, co cítíme, ale i o tom, co nás se*e,“ říká k charakteru nahrávky basák Tomáš Kmec, jenž je společně s kytaristou Janem Chudanem většinovým autorem hudby.

Svůj jedenáctý zářez v řadové diskografii kapela nahrávala během posledních dvou let již tradičně ve svém vlastním studiu a fanoušci se mohou těšit na celkem čtrnáct skladeb včetně několika pomalejších kusů. Celkově je pak pro album signifikantní strhující rockové tempo i současný zvuk, vždy přítomná výrazná melodická linka a dokonale přesvědčivé texty i vokální projev frontmana Petra Hrdličky.

Několik nových skladeb pak samozřejmě zazní i na narozeninovém dvojkoncertě v O2 universu, ale live se na Škwor mohou ještě letos těšit také na východ od našich hranic! „Rozhodli jsme se, že vyslyšíme prosby našich fanoušků ze Slovenska, a v listopadu vyrážíme na naše historicky první slovenské turné. Jedná se o šest koncertů napříč celou zemí. Zahrajeme ve Zvolenu, Nitře, Košicích, Bratislavě, Trenčíně a v Žilině, kde chystáme skvělou show plnou nejen známých škwořích pecek, ale i několika novinek z alba Sobě věrnej, které samozřejmě přivezeme s sebou. I když na Slovenku nehrajeme příliš často, vždy jsou pro nás tamní koncerty skvělým zážitkem, zejména díky silné energii publika. O to více se těšíme na podzimní šňůru,“ vyznává se kapela.

Kompletní informace k nadcházejícím koncertům najdete na www.skwor.cz/koncerty. Pro více aktualit a dalšího dění z tábora Škwor pak sledujte kapelní Facebook a Instagram.

Sponzorováno

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se