Směsice R&B a funk popu v albu Hliníkový děti. Zpěvák Aldente debutuje se stylem.

aldente

Moderní zvuk tvořen syntetizátory, živou kytarou, baskytarou a „groovy“ drum machines a varhany z kostela. Aldente, vlastním jménem Matyáš Svozil, vydal v neděli 28. března 2021 své debutové album s názvem Hliníkový děti. Název odkazuje na nedokonalé fungování dnešní společnosti.

V albu se posluchači mohou těšit na směsici R&B balad a funk popu inspirovanou umělci jako Frank Ocean nebo Michael Jackson. Témata řeší neduhy dnešní společnosti, lásku k Bohu, víru, opravdové přátelství a spravedlnost. “Má dřívější tvorba se točila egoisticky jen okolo mě, teď se snažím dělat hudbu z lásky k Bohu a lidem. Pokouším se dívat na okolní svět otevřenýma očima a věřím, že pravda, láska a přátelství mají ve světě to největší místo,” vysvětlil téma své tvorby Aldente.

Videoklip Nejednou:

 

Posluchači na albu naleznou devět písní o celkové délce 45 minut, z toho některé již vyšly samostatně jako singly. Můžeme zmínit píseň Nejednou s klipem od režiséra Filipa Duška nebo úplně první zpěvákova skladba letošního roku tick tack TikTok. V ní Aldente reflektoval nedávnou kauzu vládního profilu na sociální síti TikTok.

Album Hliníkový děti zahajuje skladba nesoucí stejný název a reflektuje život lidí, který je lapen v současném systému. „Deska vznikla převážně proto, že jsem si začal všímat kolik ve světě chybí lásky. Chtěl jsem, aby se lidé zamysleli nad způsobem jejich života a co je skutečně důležité,“ doplňuje zpěvák k albu. Produkce všech písní se Aldente ujal sám ve svém domácím studiu, výjimkou je skladba Falešnej úsměv v koprodukci Martina Petráska. Ten se zároveň podílel na instrumentálu v mnoha písních, v titulu Oči pod páskou můžeme slyšet kostelní varhany z jeho rodné vesnice Vrbice na jihu Moravy. Na hudbě se podíleli také ostatní členové labelu: Adam Lysák a Dominik Martinec jako baskytaristé a Jaroslav Rez, vystupující pod uměleckým jménem rez, jako hostující vokalista v písní Přítel.

23letý R&B/pop songwriter, zpěvák, kytarista a producent Matyáš Svozil dříve působil v uskupení URBN Štěpána Urbana, během toho založil v roce 2019 i vlastní projekt Aldente. V roce 2020 odehrál několik koncertů napříč republikou, mimo jiné také s českým rapperem Renne Dangem v rámci jeho THÁI tour. Kromě toho si také zahrál jako support anglické post-žánrové kapely IDER v Praze, jejíž členy jsou multi-instrumentalistky a skladatelky Megan Markwick a Lily Somerville. Aldente je v současnosti členem brněnské kreativní platformy SOUL entertainment, která vznikla na konci února 2021. Jejími dalšími členy jsou kapela TheCoffees a zpěvák rez.

Odkaz na album – Spotify

Odkaz na album – SoundCloud

 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE