SMOLA a HRUŠKY: nový videoklip a akustické Hrušky 25 rokov tour

sah

Závěrem loňského roku vydala kapela Smola a Hrušky své nové koncepční album s názvem Audiostatusy. Pozitivní ohlasy fanoušků na nové album kapelu jednoznačně potěšily a kreativní proces se nezastavil. Aktuálně poslední vlaštovkou z audiostatusového alba je skladba Unikli mi fotky, která reflektuje příběhy nespočtu celebrit i běžných lidí používajících internet a sociální sítě. Na tvorbě klipu se podílel populární český tiktoker David Kaspřák a finální střih doladil dvorní kameraman Pavol Varga.

Dobrý přítel měl zkušenost

„Skladba vznikla na základě zkušenosti mého dobrého přítele, který se během pandemie přes půl roku nemohl setkat s přítelkyní, protože byla v zahraničí. Jelikož oběma chyběl milostný život, zkusili to řešit posíláním si pikantních fotek a videí. Všechno jim klapalo až do momentu, kdy kamarádovi někdo hackl profil a stal se obětí vydírání. Nejprve si myslel, že jde o nemístný žert z jeho okolí. Nicméně situace a vyhrožování se vyhrotilo, požadovanou částku nezaplatil a kompromitující materiály se dostaly na sítě. Výrazně mu to zkomplikovalo soukromý i profesionální život. Kromě toho se mu po pár týdnech, i na základě této kauzy, vztah rozpadl. Tragikomický příběh, ale někdy je asi vhodné přemýšlet hlavou. Také jsem si ji musel zchladit.“, přiblížil frontman a zpěvák kapely Spoko Kramár.

Letos kapela slaví 25. výročí vzniku

V roce 1997 se začala psát historie muzikantů ze Spiše. Během své kariéry odehráli více než 1200 koncertů na Slovensku, v Čechách, v Polsku, v Anglii i Izraeli. Přestože poslední dva roky je to s koncertováním poskrovnu, kapela věří, že tento výroční bude slavit na koncertních pódiích a se svými fanoušky. Aktuální kapela nacvičuje skladby z nového alba ve speciálním programu a aranžmá, které představí během jarního akustického turné, chystá novou letní festivalovou koncertní show a těší se na potřetí přeložené česko-slovenské klubové turné na závěr roku 2022.

Akustické Hrušky 25 rokov tour 2022:

21.4. Spišská Nová  Ves – Reduta (koncertná sála)

22.4. Námestovo – Barón pub

23.4. Nitra – Music a café

29.4. Trenčín – Klub Lúč

30.4. Vrútky – RC Mlyn

Předpordej lístků  na Akustické Hrušky 25 rokov tour:

https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/akusticke-hrusky-25-rokov-tour/


Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

MATĚJ HOMOLA Když nemám zrovna nápad na originální sochu, jdu a vyřezávám zvířata, to je pro mě škola

Když se řekne Wohnout, vybaví se hudebním fandům pravděpodobně tvář jejího nejvýraznějšího člena, zpěváka a kytaristy Matěje Homoly. Stejně jako jeho mladší bratr Honza se i Matěj zhlédl ve výtvarné tvorbě. V době lockdownu objevil souhrou okolností řezbářství a od té doby podle vlastních slov prakticky nepustil motorovou pilu z ruky. Na kontě má na tři stovky soch zvířat, postav…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE