Sólový debut od kytaristy z Trocha Klidu promítá lidské vztahy do lovné zvěře a lovce

Michal Juricka foto Anna Bartolotti 3

Srnečka je první singl Michala Juřičky, jinak kytaristy, songwritera a backvokalisty kapely Trocha Klidu. Je příběhem dvou subjektů, které balancují na hraně své vzájemné prospěšnosti a zničení. Píseň vznikala několik let a mezi posluchači budí nadšení i překvapení.

Juřička se totiž ve své sólové tvorbě liší od tvorby kapely Trocha Klidu, kterou před lety založil. “Původní hudební myšlenka vznikla paradoxně při improvizaci ve snaze rozveselit osobu, se kterou je píseň přímo spjatá. Utkvěla mi v hlavě a byla i symbolem vztahu. Rád píšu texty od srdce a například fráze Až se mi budeš vracet ve snech, budu uvnitř praskat ve švech, vznikla, když jsem po dalším, v sérii nepříjemných snů, ležel uprostřed noci vzbuzený s nesnesitelným pocitem. Psaní je taková samoterapie, jelikož kdykoli něco vytvořím a líbí se mi to, cítím se o něco lépe” uvádí o písni autor Michal Juřička.

Skladba byla nahrána za pomoci Aloise Pospíšila, který se postaral i o mix a master. Příčnou flétnu nahrála Anna Domanská, o nahrání bicích se postaral Štěpán Jelen – bubeník kapely Brixtn. Nahrávání proběhlo ve studiích TA Musica a DOMA NA KOMPU studios. Michal Juřička v tuto chvíli již připravuje další sólovou tvorbu, na kterou se posluchači mohou těšit.

Michal Juřička – Srnečka (oficiální audio):

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

MATĚJ HOMOLA Když nemám zrovna nápad na originální sochu, jdu a vyřezávám zvířata, to je pro mě škola

Když se řekne Wohnout, vybaví se hudebním fandům pravděpodobně tvář jejího nejvýraznějšího člena, zpěváka a kytaristy Matěje Homoly. Stejně jako jeho mladší bratr Honza se i Matěj zhlédl ve výtvarné tvorbě. V době lockdownu objevil souhrou okolností řezbářství a od té doby podle vlastních slov prakticky nepustil motorovou pilu z ruky. Na kontě má na tři stovky soch zvířat, postav…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE