Sólstafir – Endless Twilight of Codependent Love

Solstafir Endless Twilight of Codependent Love

Název: Endless Twilight of Codependent Love

Autor: Sólstafir

Vydavatel: Season of Mist

Stopáž: 63:00

 

Deska islandských postmetalových pánů ledu je venku a nese název Endless Twilight of Codependent Love. Chlad a led lze cítit stále, ale rozhodně není album jakkoli emočně zploštěné. Naopak. Právě přidání kontrastních „klidových“ pasáží do jinak rytmicky i hudebně rozbujelých skladeb, romantizujících inter (například v Rökkur) a drásavých vokálů zakomponovaných do kytarového „řezání“ dělá z desky důstojné pokračování toho, co Sólstafir započali na předchozích BerdreyminnSvartir Sandar. Endless Twilight of Codependent Love je však spojením toho nejlepšího, co skupina umí. 

Vokální schopnosti Aðalbjörna Addiho Tryggvasona jsou tentokrát vyhnány do extrémů. Dokáže doplnit takřka jemně a citlivě modulačně klidnější party (Til Moldar), v písni Dionysus se zase jedná téměř o scream zkušeného řvouna, jenž se nezadá s deathmetalovým zpěvákem. Charakteristické jsou opět vokály připomínající někdy spíše vzteklý recitativ. Sehranost kapely je neuvěřitelná i v rámci těch nejnepřehlednějších pasáží, kdy posluchač bez zkušenosti v jejich tvorbě tápe. 

Album je velmi důmyslně seřazené, posluchač se nenudí a udrží pozornost, protože skladby nepůsobí monotónně. Téměř v každé je chvíle překvapení, ať už se dotýká gradace nebo harmonických změn. V neposlední řadě je nutné zmínit skvělou práci s atmosférou, která, jak bylo naznačeno na začátku, je plná chladu. 

 

Gabriela Stašová

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE