Srdce v letovém režimu. John Wolfhooker novým singlem opět posouvají hranice žánru
Na karanténu lze nadávat nebo ji využít ve vlastní prospěch. Možnost B zvolila i pražská formace John Wolfhooker. Pokud někdo očekával přílet dalšího singlu z na Anděla nominovaného alba 313, zřejmě ho skladba Damaged Goods překvapí.
„Těsně před začátkem plošného omezení pohybu jsme se jako kapela potkali, abychom vyřešili přípravu livestreamu, když v tom jsme zjistili, že se nám do toho vůbec nechce a mnohem víc chceme skládat nové věci”, prozrazuje k impulzivnímu vzniku písně zpěvák Martin Čupka.
„Vždy nás na hudbě nejvíc bavil její vznik. Průběh od nápadu po finální mastering, řešení vztahů mezi jednotlivými nástroji a vychytávání detailů,” dodává kytarista Rony Janeček, který je jako už obvykle zodpovědný za mix instrumentální části nahrávky.
„Tentokrát jsme našli kreativitu v omezení. Dali jsme si na dokončení skladby tři dny. Včetně textu a nahrání instrumentálu. A tak se stalo. Skvělá zkušenost!“ hodnotí tvorbu bubeník Adrian Janeček, který se postaral o vizuál ke skladbě od grafiky až po střih a postprodukci videoklipu.
Kameru odšoféroval vrchní fotograf, mág a pátý člen kapely John Wolfhooker – Rusty Shepherd. „Myslím, že zvláště díky zlepšující se schopnosti vnímaní produkce písní každého z nás se povedlo vytvořit věc, která (kéž by) vytvořila most mezi nulovým hudebním kompromisem z naší strany a rádiovým, mainstreamově znějícím světem,” uzavírá zpověď baskytarista a zpěvák Filip Vlček. Ten měl opět na svých zvukových bedrech vokální část nahrávky.
Finální sonický krok masteringovými botami učinil Acle Kahney z kapely TesseracT ve studiu 4D Sounds v Milton Keynes. Text, který tentokrát psala celá kapela dohromady, varuje před možností, že ne vše je tak jak se zdá.