Štěpán Urban ohlašuje novou éru singlem “High“

Štěpán Urban promo High (fot. Táňa Lvovská)7

Štěpán Urban, talentovaný zpěvák, kytarista a songwriter, kterého si mnozí pamatují jako finalistu Superstar z roku 2015, přichází s novou kapitolou své tvorby. Ta hravě odhazuje právě nálepku “toho, co byl v Superstar” a jde mnohem dál. Opíráse při tom o poctivou a osobitou vlastní tvorbu v češtině. Křehký, ale zároveň bytostně popový singl “High” je toho dokonalým příkladem. Předznamenává připravované album, které vyjde na podzim 2024 pod labelem Tranzistor.

Na české scéně není Štěpán Urban žádným nováčkem, naopak je pevně srostlý se scénou, která obklopuje aktivní postavu současného rapu Paulieho Garanda. Když se v roce 2021 stal pevnou součástí jeho živé kapely, nenechala na sebe spolupráce na textech a tvorbě dlouho čekat. Společně s producentem Matějem Soukupem (tvořícím pod jménem UMP, under my pillow beats) stojí taky za aktuální a kritiky skvěle přijímaným EP Paulieho Garanda “Nahoru na dno”. A právě v této čím dál žádanější producentské dvojici Soukup a Urban vznikl i nový singl přímo pro Štěpána.

Píseň našla svou finální podobu jako poslední kousek mozaiky nového alba, ale vychází přitom jako první. „High je pro mě tak trochu bilancováním nad tím, co bylo. Ale paradoxně je pro mě důležitým prvním krůčkem do budoucna,” říká k tomu sám Štěpán Urban. „Je to první vlaštovka z chystaného alba, ale taky je to první autorská písnička, kterou vydávám po spolupráci s Matějem Soukupem,“ dodává k tomu Štěpán, kde všude se minulost a budoucnost v nové písni střetává. „Jsem šťastný, že se do ní povedlo dostat všechno, co jsem chtěl sdělit. Určitou osobitost, naléhavost…ale hlavně tu naději,“ doplňuje autor a interpret v jedné osobě.

Hudební stránka singlu “High” je plná opravdových zvuků a samplů, které dodávají písni křehkost a intimitu. Kromě producenta Matěje Soukupa (UMP) se na písni i albu podílí Kenny Rough, který se stará o mix a master. Videoklip k “High” byl natočen ve Zlíně pod taktovkou Šimona Loveckého a Jonathana Momcheva a přidává velmi civilní vizuální rozměr k poselství písně.

Fanoušci chytrého českého indie popu se mají se Štěpánem Urbanem opravdu na co těšit. Další ochutnávkou z alba bude singl “Brighton”, který vyjde v srpnu 2024 a na jehož textu se podílel právě Paulie Garand.

KLIP:

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

Diskuze

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE