Steve Hackett – Under a Mediterranean Sky

Steve Hackett Under A Mediterranean Sky

Bývalý kytarista britských artrockových velikánů Genesis Steve Hackett umí překvapit. V tomto případě pohotovostí. V březnu 2020 bylo totiž kvůli covidové pandemii zkráceno jeho severoamerické turné, a musel se proto vrátit zpět do Anglie, avšak bez svých elektrických kytar, které zůstaly za oceánem. A protože měl doma jen samé akustické nástroje, pustil se do akustického projektu, k němuž dostal rovněž svolení od vydávající firmy. 

Naladil se proto skladatelsky na své zážitky z cest po Středomoří a Středním východě, spojil síly se svým dlouholetým producentem a klávesistou Rogerem Kingem a společně se vybavili novým orchestrálním softwarem, který při nahrávání alba použili. Autorsky jim pak oběma vypomohla Hackettova manželka Jo, s jejíž pomocí vzniklo deset skladeb, pouze jedenáctá kompozice byla převzata od italského barokního skladatele Domenica Scarlattiho. 

V případě této desky nejde tedy o nápaditý progresivní rock, na který jsme u Hacketta v posledních letech zvyklí, ale o akustické preludování na dvanáctistrunnou kytaru, sitár, loutnu nebo steelku podbarvené digitálními symfoniemi. Tedy nic pro rockové fanoušky, i když i tady se najdou záblesky hodné pozornosti rockera. Například v kompozici Sirocco s orientálním nádechem nebo v úvodní, strhující skladbě Mdina (The Walled City). 

Jinak plní nahrávka spíše funkci kulisy. Dobrá zpráva však je, že je akustické album Under a Mediterranean Sky na dlouho zase poslední (předtím vyšla v roce 2008 deska Tribute), neboť je vydávající firma podmínila nahráním nového rockového alba. 

 

STEVE HACKETT

Under a Mediterranean Sky

INSIDE OUT MUSIC   51:15

ACOUSTIC

ROMAN „NEWS“ ZAHRÁDKA

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE