Steve Howe – Love Is

steve howe love is

STEVE HOWE

Love Is

BMG  41:21

PROGRESIVNÍ ROCK

ROMAN „NEWS“ ZAHRÁDKA

Steve Howe byl prvním rockovým kytaristou na světě, který byl v roce 1981 uveden do Kytarové síně slávy a získal pětkrát za sebou (v letech 1977 až 1981) cenu časopisu Guitar Player Magazine Best Overall Guitarist. Nejvíce se však proslavil jako člen skupin Yes nebo Asia. Nezaostává ani jako sólový umělec a ukazuje, že i ve svých třiasedmdesáti má stále co nabídnout. Důkazem je jeho jedenadvacátá sólovka Love Is, jež na rozdíl od devět let starého předchůdce Time (2011) není čistě instrumentální, ale vedle pěti instrumentálek nabízí i pět skladeb s vokály. Obsahově se přitom zaměřuje na ekologická témata a krásu přírody a její propojení s uměním. 

Perfekcionista Howe na desce tentokrát obsluhuje nejen elektrickou, akustickou a steel kytaru, ale i klávesy, perkuse a basovou kytaru. Vedle současného spoluhráče z Yes, zpěváka Jona Davisona, také zpívá. Za bicími se objevuje jeho syn Dylan Howe. Asi nepřekvapí, že je nahrávka progrocková, plná kytarových výletů a melodických kudrlinek. A zatímco instrumentální pasáže působí spíše zasněně, zpívané skladby jsou hravější a veselejší. 

Nelze však říct, že by album trpělo nevyrovnaností. Naopak. Střídání nálad mu svědčí a tu a tam se zatřpytí opravdovými klenoty. Mezi instrumentálkami třeba rockovější The Headlands a mezi zpívanými například svižná See Me Through nebo sedmdesátkami zabarvená píseň Imagination. Některé skladby musí však opakovaným poslechem dozrát. 

Legendární kytarista nahrál další kvalitní desku, na níž zúročuje všechny své zkušenosti. Nabízí čarokrásné melodie i vcelku nenápadné pasáže, kterými dokresluje důvěrně známou atmosféru. Jako když přijdete ke starému známému a dostanete to, na co jste zvyklí.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE