Sting – Duets

sting duets

Pokud britský zpěvák a hudebník Sting během posledních let na svých nahrávkách něčím překvapil, tak tím, že už dlouho, co se týká vlastní tvorby, nepřekvapil téměř ničím. Od borce jeho formátu by člověk očekával víc. Na předchozích deskách se pustil do anglické folkové hudby a muzikálu (The Last Ship), jen průměrné rockové kolekce v kontextu předchozích skvělých alb (57th & 9th), výletu s Shaggym na Jamajku (44/876) a recyklace hitů (My Songs). Nyní přichází s duety, na kterých ukazuje, s kým vším kamarádí a jak žánrově pestrou hudbu má rád. 

Dosud nevydanou píseň na Duets najdeme jedinou, September. Vznikla ve spolupráci se Zuccherem a upřímně, nevyrovná se staré spolupráci tohoto italského zpěváka s Paulem Youngem a jejich Senza Una Donna. Naopak nejstarším duetem je bezmála třicet let stará pecka It’s Probably Me s Erikem Claptonem, známá ze soundtracku filmu Smrtonosná zbraň 3. Pochopitelně nemůže scházet jedna z jeho nejslavnějších skladeb, Desert Rose, nazpívaná s alžírským zpěvákem Chebem Mamim a nechybí ani další ukázka Stingova okouzlení world music v písni Reste s konžským rapperem vystupujícím pod jménem Gims. 

Stingovu nezaměnitelnému hlasu to sluší i vedle ženského vokálu. Nejsilnější skladbou tohoto typu je cenou Grammy oceněný duet s Mary J. Blige Whenever I Say Your Name. Stingovi to moc hezky ladí také s francouzštinou. Je radost ho slyšet s šansonovým velikánem Charlesem Aznavourem v L’amour C’est Comme Un Jour nebo se zpěvačkou Mylene Farmer v Stolen Car. Pozoruhodná je i jeho práce s americkými standardy, ke kterým se staví méně bombasticky než třeba před časem Rod Stewart v sérii The Great American Songbook. Jedním z vrcholů je klasika My Funny Valentine s jazzovým klavíristou Herbiem Hancockem. 

Ne vše se ale tak podařilo. Zbytečně dlouhá nahrávka Duets by se například obešla bez duetu s Craigem Davidem (Rise & Fall) nebo s Juliem Iglesiasem (Fragile). Ale to patří k tomu málu, co by se Duets dalo vytknout. Snad ještě to dlouhé čekání na skutečně „stingovskou desku“. 

Sting
Duets
UNIVERSAL MUSIC 78:57
ROCK, POP, SOUL, JAZZ, WORLD MUSIC
ROMAN JIREŠ (ČTK)

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

STING Angličan v New Yorku slaví sedmdesát let.

Angličan v New Yorku slaví sedmdesát let. Starou i novou hudbou Měsíc před svými sedmdesátými narozeninami oznámil Sting datum vydání svého patnáctého sólového studiového alba The Bridge. Posluchačům už stihl představit pilotní singl If It’s Love. A jestli si někdo myslí, že jej kulatiny donutily k nějakému bilancování, tak je na omylu. Sting je pořád v plné síle a muzikantsky se…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE