STO ZVÍŘAT pokřtí album NOČNÍ PTÁCI hned třikrát

sto zvirat

Jasný je už výběr písní i hostů. A také to, že se poprvé v dlouhé historii kapely STO ZVÍŘAT musí trojnásobný křest nového alba odehrát bez jejího zpěváka a tahouna Honzy Kaliny (58). Zemřel náhle krátce před vydáním hotového alba NOČNÍ PTÁCI, které vyšlo v pátek 15. září 2023. “O Honzovy písně se podělí na koncertech hosté spolu s našimi členy Kubou Červinkou a Petrem Hostinským,” oznámili zpěvačka Jana Jelínková a dvorní textař Tomáš Belko, kteří s Honzou stáli u zrodu kapely před 33 lety. Dorazí například zpěváci kapel Vypsaná fixa nebo Švihadlo a mnozí další. Účast potvrdil i Petr Ostrouchov.

“S přípravou křtů v Olomouci, Brně a Praze si stále více uvědomujeme, jak bolestně nám Honza schází,” přiznává Jana Jelínková. “On byl motorem, hybatelem a organizátorem všeho. Na všechno myslel, nic neponechal náhodě. Teprve teď nám plně dochází, kolik času a energie musel vynaložit, aby dosáhl své představy. Klobouk dolů! Někdy mě napadá, že se na nás dívá a škodolibě se usmívá. Určitě cítí i trochu zadostiučinění, když vidí, jak se v tom plácáme,” pousměje se zpěvačka, jedním dechem však dodává: “Také ale věřím, že z nás má alespoň trochu radost. Určitě ví, že se moc snažíme a děláme vše na jeho počest. A vím, že bude vždycky s námi, v nás.”

Na playlistu se členové kapely STO ZVÍŘAT podíleli společnými silami. “S Kubou Červinkou jsme tomu pak dali konečnou podobu,” zmiňuje Jana Jelínková opět jméno člena kapely, který se stal spolu s Honzou Kalinou autorem písní na novém albu NOČNÍ PTÁCI. Na třech křtech v Olomouci, Brně a v Praze tak zazní osvědčené kusy jako Nejkratší cesta, Alice, Chicago, Nikdy nic nebylo…, ale i starší písničky, například Pláč, Ikaros pro chudý nebo Jak zmírnit děs. “Z nového alba zahrajeme pět skladeb – Noční ptáci, Duchaři, Noc je ještě mladá, Na střeše a Holka, drž se při zdi!” upřesnil Tomáš Belko.

Dlouholetý manažer kapely Šimon Kotek z agentury 100PROMOtion říká, že připravovat zvířecí koncert je poprvé nezvykle divné. “Týdny před křtem by mi Honza volal minimálně třikrát za den a ptal by se na každý malý detail. A já bych mu na všechno říkal – Jasně, Honzo, je to pořešený. – Ano, bylo to někdy trochu otravné, ale zase jsem věděl, že jsme nikdy na nic nezapomněli. Navíc to už byl takový kolorit naší práce,” vzpomíná. Honza Kalina navíc bude podle Šimona Kotka na křtech přítomný: “Nejen svojí nezměrnou energií, ale také z nahrávky. Zazpívá ze studiového záznamu. Bude tam s námi, to je jasný!”

Chybějící mužský hlas, který je naposled zachycen na výborně přijímaném novém albu NOČNÍ PTÁCI, zastoupí na koncertech hosté. Kapela STO ZVÍŘAT už prozradila první jména. V Olomouci zazpívá Petr Šturma (Švihadlo), dorazí i trumpetista Míra Barabáš a klávesista a zpěvák Pavel Bohatý. Na perkuse zahraje Standa Vít (United Flavour). V Brně i v Praze se na pódiu potkají hudebník a skladatel Petr Ostrouchov (bývalý člen Sto zvířat) a Milan Cimfe známý díky rockové i jazzové muzice. V Praze je doplní Arnošt Hanf (bývalý člen Sto zvířat) a Márdi (Vypsaná fixa). Na perkuse bude hrát v Brně a v Praze Mikuláš Nop (bývalý bubeník Sto zvířat). Na všech koncertech pak doplní základní sestavu kapely i vokalistky.

O další budoucnosti kapely rozhodnou její příznivci při následné koncertní šňůře s názvem 99 zvířat na turné k 34 rokům její existence. “Když uvidíme, že si lidé chtějí STO ZVÍŘAT užívat dál, dá nám to energii. Honza by byl nejradši, kdyby to celé pokračovalo,” říká dvorní textař Tomáš Belko. “Občas to totiž zmiňoval. Jen jsme nevěděli, že už to na tomto světě balí. Možná proto opakoval, že kapela musí jet dál. My jsme si ale mysleli, že jsou to jenom kecy. Tak uvidíme, je to složité a pořád bolestivé,” dodává Tomáš Belko a Jana Jelínková ho doplňuje: “Těšíme se ale na všechny, kteří nás přijdou podpořit, a spolu s námi vzdají Honzovi poctu.”

 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

MATĚJ HOMOLA Když nemám zrovna nápad na originální sochu, jdu a vyřezávám zvířata, to je pro mě škola

Když se řekne Wohnout, vybaví se hudebním fandům pravděpodobně tvář jejího nejvýraznějšího člena, zpěváka a kytaristy Matěje Homoly. Stejně jako jeho mladší bratr Honza se i Matěj zhlédl ve výtvarné tvorbě. V době lockdownu objevil souhrou okolností řezbářství a od té doby podle vlastních slov prakticky nepustil motorovou pilu z ruky. Na kontě má na tři stovky soch zvířat, postav…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE