Sunflower Caravan vyslali „do světa“ třetí ochutnávku z připravovaného alba

Pražská skupina Sunflower Caravan vydává v těchto dnech už třetí singl z chystané nové studiové desky nazvané Corners. Jeho vydání doprovází videoklip, natočený v prostorách pražského nahrávacího studia Faust records, kde se natáčela i značná část chystané desky. Základním stavebním prvkem skladby The Business (Will Carry on as Usual) je protentokrát ostrý rockový riff hraný na klávesy.

Andy Cermak, frontman, klávesista, a dvorní skladatel skupiny k novému singlu uvedl: „The Business bude asi nejtvrdší skladbou na našem novém albu. Zastupuje rock’n’rollovou polohu kapely, kterou znají fanoušci hlavně z našich živých vystoupení. Je to také jedna z mála písní, která nemá klasickou formu složenou ze slok a refrénů. Song stojí na jednom „kytarovém“ riffu, a jak už u nás bývá zvykem, není hraný na elektrickou kytaru, ale na vintage klávesový nastroj clavinet ze sedmdesátých let, prohnaný přes kytarové combo.

Text pojednává o situaci, kterou asi mnozí dobře znají. Přijde za vámi někdo, s kým vy se nechcete bavit, ale protože hodláte být milý, dotyčného hned neodeženete. Může se vám ale tak stát, že vám daný člověk zkazí třeba celý večer. Tato skladba konečně umožňuje vykřičet to z plných plic. Samozřejmě je to celé brané s nadsázkou a vtipem, ale rozhodně to dobře pasuje k syrovému stylu této písně.“

Kapela Sunflower Caravan 31. ledna tohoto roku vydala první singl nazvaný Kind of Happy. Na konci dubna následovala další píseň s názvem Alright. Vydání druhého singlu doplnil klip vyprodukovaný právě lídrem skupiny, Andym Cermakem, a byl koncipován jako dárek pro fanoušky v době karantény, kdy většina lidí byla „uvězněna“ ve svých domovech, mimo běžný režim. Aktuální singl je doprovázen videoklipem, na němž kapela spolupracovala s Davidem Stejskalem, talentovaným mladým tvůrcem, který své zkušenosti nabyl mimo jiné při studiích ve Velké Británii.

Album Corners by mělo vyjít v říjnu a jeho křest je plánován na 28. 10. do pražského klubu Roxy.

Registrace 30 dnů zdarma

Rock&Pop zdarma

Preferujte přihlášení pomocí sociálních sítí?

Holler Box