Suzi Quatro – The Devil in Me

SUZI QUATRO the devil in me

Bývalá glamrocková hvězda sedmdesátých let, zpěvačka a baskytaristka Suzi Quatro, se dala před časem dohromady se svým synem z prvního manželství, Richardem Tuckeyem, a vyprodukovala s ním v roce 2019 comebackové album No Control. Napoprvé to sice žádná díra do světa nebyla, ale Suzi Quatro dala aspoň vědět, že se ještě nechystá se sedmdesátkou na krku do penze. Málokdo by si však tehdy vsadil na to, že půjde o nějakou trvalejší spolupráci. Leč řeči se vedou, zatímco máma se synem nezaháleli a natočili loni v létě další, už osmnáctou studiovou desku The Devil in Me.  

Celé to tak trochu připomíná příběh, jenž se odehrál před padesáti lety, kdy se mladá Suzi Quatro vydala z rodného Detroitu na zkušenou do Anglie, kde chytla příležitost za pačesy a po boku kytaristy a svého pozdějšího manžela Lena Tuckeye, který jí psal většinu repertoáru, se na britských ostrovech usadila a rozjela naplno kariéru. Dnes se pokouší prosadit znovu, jen s tím rozdílem, že ji autorsky zásobuje další z rodu Tuckeyů, sedmatřicetiletý Richard Leonard, když jí to předtím nevyšlo s jejími vrstevníky, kytaristou Andym Scottem (Sweet) a bubeníkem Donem Powellem (Slade). A nutno dodat, že vykročila správným směrem. 

Spojila totiž své letité zkušenosti s mladickým elánem a dokázala posunout laťku kvality zase o stupínek výš. Vrátila se ke svým kořenům i úplným začátkům, takže asi nikoho nepřekvapí, že se neupnula jen na rockovou muziku, ale přidala i něco z popové scény detroitského Motownu, například ve vánoční písni My Heart and Soul (I Need You Home for Christmas), či nefalšovaný rock’n’roll v barem načichlé Motor City Riders. Nechybí přirozeně ani vypalováky s hitovým potenciálem, titulní The Devil in Me nebo další singl I Sold My Soul Today, které dávají zase vzpomenout na její nejslavnější glamrockovou éru. Zkrátka je tu vše, co dělá ze Suzi Quatro ikonu. Už si nemusí nic dokazovat, protože tohle všechno prožila, a ještě teď nás dokáže svou hudbou pořádně nakopat do zadku.

 

SUZI QUATRO

The Devil in Me

SPV/STEAMHAMMER   44:04

ROCK

ROMAN „NEWS“ ZAHRÁDKA

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

MATĚJ HOMOLA Když nemám zrovna nápad na originální sochu, jdu a vyřezávám zvířata, to je pro mě škola

Když se řekne Wohnout, vybaví se hudebním fandům pravděpodobně tvář jejího nejvýraznějšího člena, zpěváka a kytaristy Matěje Homoly. Stejně jako jeho mladší bratr Honza se i Matěj zhlédl ve výtvarné tvorbě. V době lockdownu objevil souhrou okolností řezbářství a od té doby podle vlastních slov prakticky nepustil motorovou pilu z ruky. Na kontě má na tři stovky soch zvířat, postav…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE