Taylor Swift – evermore

taylor swift evermore

TAYLOR SWIFT

evermore

REPUBLIC RECORDS   60:38

INDIE FOLK, ALTERNATIVNÍ ROCK, CHAMBER POP

ROMAN „NEWS“ ZAHRÁDKA 

Americká zpěvačka a skladatelka Taylor Swift překvapila v létě své fanoušky vydáním osmého studiového alba Folklore (2020), aniž je na to připravila. Pouhých jedenáct měsíců po předchůdci Lover (2019), který byl plný electro popu. Deska vyšla v tichosti, bez jakékoli propagace. O to větší poprask způsobila. Byla vítězná nejen v USA nebo ve Velké Británii, ale i jinde. Neuběhlo však ani pět měsíců a na světě je druhé letošní album Taylor Swift pod názvem Evermore. A jak jinak, může za to všudypřítomná pandemie, jež zpěvačku opět donutila během covidové izolace ponořit se do zadumanější polohy a složit dalších patnáct, v rozšířeném vydání sedmnáct písniček. 

Jak přiznává, nedokázala se svými spolupracovníky přestat psát a skládat, takže asi nepřekvapí, že má kolem sebe prakticky stejný tým jako minule: Justina Vernona z kapely Bon Iver a členy skupiny The National. Album, na němž hostuje americké dívčí trio Haim, produkoval Aaron Dessner, a také jeho vydání bylo oznámeno jen s několikahodinovým předstihem. 

Obecně se přitom točí kolem lyrických témat lásky, manželství a nevěry, v nichž se Swift pouští do vyprávění fiktivních příběhů za zvuků akustických kytar, klavíru, jemných vrstev mellotronu, flétny, lesních rohů nebo violoncella. Sama je přitom hladí melodickými vokály a naznačuje, s jakou lehkostí umí střídat žánry. Stejně tak se nebojí vstoupit dvakrát do téže řeky, protože sama sebe nevykrádá. Ne, tohle není deska na první poslech, přestože ji provází nadšené recenze. Pro někoho je možná příliš zdlouhavá. Zní jak pomalu hořící melodie určená pro dlouhé zimní večery. A tak je třeba k ní i přistupovat. S každým dalším poslechem však hřeje stále příjemněji. Dost možná, že právě tohle je lék, s jehož pomocí lze zapomenout na rok, který byl z pohledu hudby strašný. Swift ho udělala o něco snesitelnější.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE