The Atavists lákají na páteční show na RFP stylovým živákem

IMG 7635

Česká rocková kapela The Atavists umístila v pondělí večer na YouTube záznam ze svého živého vystoupení, které odehrála na začátku března v Zoltan Original Baru v obci Chleny. „To místo milujeme. Již poněkolikáté v historii kapely jsme zde měli vícedenní soustřední. To letošní jsme se rozhodli ozvláštnit tím, že dovezeme také kamery, pozveme pár kamarádů a natočíme syrovou výpověď o tom, jak nyní vypadáme a jak nám to hraje,“ vysvětluje pozadí vzniku záznamu frontman kapely a kytarista Adam Krofián. Právě necelá dvacítka přátel kapely, mezi nimiž nechyběli také její bývalí členové, se postarala o komorní, ale energickou kulisu pro půlhodinovou show, která nabízí kromě četných kytarových improvizací především sedm písní, které tvoří jádro většiny současných koncertů.

Skoro všechny písně pocházejí z posledního alba kapely s názvem Prettier Than You, které před rokem získalo nominaci na Cenu Anděl v kategorii rock. „Vydáním tohoto živáku chceme pomyslně ukončit éru alba Prettier Than You, protože již velmi brzy otevřeme novou kapitolu. Aktuálně totiž finišujeme přípravy vydání prvního singlu z naší příští desky,“ dodává Adam Krofián. Vydání singlu a videoklipu s názvem Here It Comes Again je naplánováno na 21. červen.

The Atavists během léta vystoupí na řadě festivalů. Nejbližší koncert je čeká v pátek večer, kdy vystoupí na domácí půdě v Hradci Králové na festivalu Rock for people. V sobotu zavítají do Liberce na Zahradní slavnost Jedličkova ústavu. Do konce června ještě navštíví jak nejzápadnější (Pernink, 22.6.), tak nejvýchodnější (Bohumín, 29.6.) cípy země. „Vždy se těšíme na letní sezónu. Letos máme pozvánku v podobě toho vydaného živáku a věříme, že jeho energie lidi naláká, aby vyrazili ven za živou hudbou,“ uzavírá Krofián.

Odkaz na The Atavists Live At Chleny 2024 na YouTube:

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

JANA URIEL KRATOCHVÍLOVÁ a JIŘÍ GEORGE HRUBEŠ Schopnost improvizace bychom nikdo neměli ztratit

Na sklonku loňského roku pokřtila Jana Uriel Kratochvílová se svým uměleckým i životním partnerem Jiřím Georgem Hrubešem novou desku Alpha Codes. Vychází pod štítkem jejich kapely Illuminati.ca, s níž chystají letos v listopadu velký koncert v pražské Lucerně. Kromě značného množství hostů se na něm představí také skupina Heval Junior, obnovená rock reggae kapela, se kterou talentovaná zpěvačka s nezaměnitelným…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

Diskuze

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE