The Atavists ve svém novém klipu týrají kočky. Tvrdí, že jim tím pomáhají.

Surf-rocková kapela The Atavists z Hradce Králové právě vypustila do internetového éteru svůj debutový videoklip k písni Let You Go. V písni o nešťastné lásce by divák čekal ženu, muže, podprůměrný scénář a kostrbaté herectví. The Atavists na to šli od lesa a do videoklipu obsadili místo lidí kočky a slepici. Vše se natáčelo „před zeleným plátnem.“  Na pozadí tak celou dobu běží psychedelické projekce. „Vždycky jsem chtěl udělat klip, ve kterém budou hrát jen kočky. Mám kočky rád. Kdybych ale dopředu věděl, že natáčení zabere tři dny a že budeme celí poškrábaní, asi bych stejně chtěl, aby v tom klipu hrály jen kočky,“ konstatuje Adam Krofian, kytarista a zpěvák The Atavists. Kapela se snaží touto nezvyklou formou pomoci útulku pro kočky Šanta Kočičí.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=eG-HZtrljMg[/youtube]

Samotný klip budí rozporuplné reakce. Přirozená roztomilost domácích mazlíčku hrajících na dětské nástroje je neustále nabourávána perverzí projekcí na pozadí. Přestože polo-amatérské vyznění celého videa bylo nejspíš záměrem, divák zažívá pocit, že se propadl někam do první poloviny devadesátých let. Smíšené pocity vyvolává také neustálá přítomnost titulků připomínajících archaické karaoke. „Natáčení kočičího videoklipu s omezeným rozpočtem, tedy na koleni, má své limity. Třeba v tom, že kočka vám na povel neudělá kotrmelec. Nesklouzne se po slupce od banánu, pokud vyloženě nemusí. Udržet divákovu pozornost je tedy velice náročné. Proto jsme se rozhodli pro ty titulky, aby měl divák tři a půl minuty pocit, že se pořád děje něco nového,“ vysvětluje Krofian.

Od loňského vydání jejich první dlouhohrající desky Bad Times již uplynulo mnoho měsíců a The Atavistsjiž mají připravený materiál na jejího nástupce. Své prvotiny se však stále nevzdávají. Plní si sen a po digitální distribuci a klasických CD nyní přidávají také vinylové desky. „Není to tak, že bychom po té dlouhé době natočili klip, jen aby se vědělo, že máme ty vinyly. My fakt hodně hrajeme, do toho chodíme do práce, pořád řešíme nějakou logistiku, protože minimálně polovina kapely má pravidelně zabavené řidičáky a sjíždíme se z celého kraje… Prostě jsme se k tomu dřív nedostali,“ vysvětluje Krofian.

The Atavists jsou k vidění na pódiích teprve od roku 2015. Velice rychle se však na české klubové scéně dokázali etablovat a jsou vyhlášení pro svou energickou atmosféru, která rozproudí krev snad každému. Nelze nezmínit jejich vítězství v prestižní soutěži kapel GBOB CZ 2016 a následné 6. místo v celosvětovém finále v Berlíně. Předskočili norským metalovým legendám Kvelertak nebo skotským rockerům Biffy Clyro v plném sále pražské Lucerny. Za zmínku stojí rovněž účast na festivalech Colours of Ostrava nebo Rock for People.

Související články

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

JSTE TADY POPRVÉ?

Vyzkoušejte nás ZDARMA
Přidejte se k naší komunitě a využijte
naplno možnosti členství

Jako bonus po registraci od nás dostanete

ČTENÍ ČASOPISU NA 30 DNŮ ZDARMA

PŘEDPLATNÉ

ZÁKLADNÍ
39Kč
měsíčně
nebo
390Kč ročně/ušetříte 78Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

>Chci vědět víc<

V.I.P
49Kč
měsíčně
nebo
490Kč ročně/ušetříte 98Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

  • digitální Rock&Pop
  • archiv časopisu
  • hudební playlisty
  • omezený obsah
  • slevy na nákupy
  • vlastní články/blog

>Chci vědět víc<