The Atavists ve svém novém klipu týrají kočky. Tvrdí, že jim tím pomáhají.

Surf-rocková kapela The Atavists z Hradce Králové právě vypustila do internetového éteru svůj debutový videoklip k písni Let You Go. V písni o nešťastné lásce by divák čekal ženu, muže, podprůměrný scénář a kostrbaté herectví. The Atavists na to šli od lesa a do videoklipu obsadili místo lidí kočky a slepici. Vše se natáčelo „před zeleným plátnem.“  Na pozadí tak celou dobu běží psychedelické projekce. „Vždycky jsem chtěl udělat klip, ve kterém budou hrát jen kočky. Mám kočky rád. Kdybych ale dopředu věděl, že natáčení zabere tři dny a že budeme celí poškrábaní, asi bych stejně chtěl, aby v tom klipu hrály jen kočky,“ konstatuje Adam Krofian, kytarista a zpěvák The Atavists. Kapela se snaží touto nezvyklou formou pomoci útulku pro kočky Šanta Kočičí.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=eG-HZtrljMg[/youtube]

Samotný klip budí rozporuplné reakce. Přirozená roztomilost domácích mazlíčku hrajících na dětské nástroje je neustále nabourávána perverzí projekcí na pozadí. Přestože polo-amatérské vyznění celého videa bylo nejspíš záměrem, divák zažívá pocit, že se propadl někam do první poloviny devadesátých let. Smíšené pocity vyvolává také neustálá přítomnost titulků připomínajících archaické karaoke. „Natáčení kočičího videoklipu s omezeným rozpočtem, tedy na koleni, má své limity. Třeba v tom, že kočka vám na povel neudělá kotrmelec. Nesklouzne se po slupce od banánu, pokud vyloženě nemusí. Udržet divákovu pozornost je tedy velice náročné. Proto jsme se rozhodli pro ty titulky, aby měl divák tři a půl minuty pocit, že se pořád děje něco nového,“ vysvětluje Krofian.

Od loňského vydání jejich první dlouhohrající desky Bad Times již uplynulo mnoho měsíců a The Atavistsjiž mají připravený materiál na jejího nástupce. Své prvotiny se však stále nevzdávají. Plní si sen a po digitální distribuci a klasických CD nyní přidávají také vinylové desky. „Není to tak, že bychom po té dlouhé době natočili klip, jen aby se vědělo, že máme ty vinyly. My fakt hodně hrajeme, do toho chodíme do práce, pořád řešíme nějakou logistiku, protože minimálně polovina kapely má pravidelně zabavené řidičáky a sjíždíme se z celého kraje… Prostě jsme se k tomu dřív nedostali,“ vysvětluje Krofian.

The Atavists jsou k vidění na pódiích teprve od roku 2015. Velice rychle se však na české klubové scéně dokázali etablovat a jsou vyhlášení pro svou energickou atmosféru, která rozproudí krev snad každému. Nelze nezmínit jejich vítězství v prestižní soutěži kapel GBOB CZ 2016 a následné 6. místo v celosvětovém finále v Berlíně. Předskočili norským metalovým legendám Kvelertak nebo skotským rockerům Biffy Clyro v plném sále pražské Lucerny. Za zmínku stojí rovněž účast na festivalech Colours of Ostrava nebo Rock for People.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

MATĚJ HOMOLA Když nemám zrovna nápad na originální sochu, jdu a vyřezávám zvířata, to je pro mě škola

Když se řekne Wohnout, vybaví se hudebním fandům pravděpodobně tvář jejího nejvýraznějšího člena, zpěváka a kytaristy Matěje Homoly. Stejně jako jeho mladší bratr Honza se i Matěj zhlédl ve výtvarné tvorbě. V době lockdownu objevil souhrou okolností řezbářství a od té doby podle vlastních slov prakticky nepustil motorovou pilu z ruky. Na kontě má na tři stovky soch zvířat, postav…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE