The Fialky – novinka klip Mokrý čtvrti a výročí 22 let

Pražská punková stálice vypouští klip na druhý singl z aktuálního vzpomínkového alba „Starý demáče“. Ten následuje, po v lednu zveřejněném videu na píseň „Starý kámoši“. Obě novinky doplnily řádku nově nahraných původních demo nahrávek kapely z jejích počátků. Děj nového klipu se pak odehrává v pražské čtvrti Modřany, kde byla kapela původně založena. Pozdější přihlášení k jiné pražské periferii Horním Počernicím, přišlo až v pozdějších letech, za to trvá dodnes.

Autorem klipu je Robert Harvánek, dvorní spolupracovník kapely. Kromě míst, které odkazují na pravěk skupiny, jako kulturní centrum Krok, nebo hospoda Na Želivce, kde se uskutečnily první koncerty Fialek, hrají v klipu „mladé já“ členů kapely, autentičtí punkáči současnosti.

Za pozornost stojí i fakt, že klip je vypuštěn na den přesně 22 let po založení skupiny. Ta vznikla v únoru 2000. „Nemohli jsme se pořád shodnout jaký datum přesně považovat za den založení kapely, nikdo si to prostě nepamatoval přesně, ale rok po tom mi to došlo. Muselo to být prostě středa 2.2.2000 v den výročí úmrtí Sida Viciouse, jaký jiný den v únoru by měl takovou energii, aby se dala dohromady tahle kapela!“ říká a usmívá se Kečup, tvář a zakládající člen Fialek.

The Fialky také na konci února vyrazí na již dvakrát odložené jarní turné s Nežfaleš a Totálním Nasazením. To stále nese název, dle jejich dva roky staré řadové desky, Punk rock rádio a mělo by se zastavit v těchto městech: Rakovník, Plzeň, Liberec, České Budějovice, Klecany, Kolín, Ostrava, Uherské Hradiště, Brno, Teplice a Praha.

THE FIALKY- Mokrý čtvrti klip 2.2.2022:

Sponzorováno

Související články

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského…

rockandpop

Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů – Informace ZDE

Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA – REGISTRACE ZDARMA ZDE

Mám předplatné – přihlásit se

TOMÁŠ FRÖDE Imodium spí, ale práce je nad hlavu

S kytaristou, zpěvákem, textařem i skladatelem Tomášem „Thomem“ Frödem jsme se často potkávali na rockových festivalech, kde hrával se svou skupinou Imodium, kterou se zakládajícími spoluhráči pojmenovali po prášcích proti průjmu. Těsně před covidovým stopem kultury vyhlásili přerušení činnosti. Později se v médiích objevily zprávy o jeho dalším projektu, kapele Walkmanz. Na sólovou dráhu se…

rockandpop

Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů – Informace ZDE

Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA – REGISTRACE ZDARMA ZDE

Mám předplatné – přihlásit se

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

PŘEDPLATNÉ

ZÁKLADNÍ
39Kč
měsíčně
nebo
390Kč ročně/ušetříte 78Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

>Chci vědět víc<

V.I.P
49Kč
měsíčně
nebo
490Kč ročně/ušetříte 98Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

  • digitální Rock&Pop
  • archiv časopisu
  • hudební playlisty
  • omezený obsah
  • slevy na nákupy
  • vlastní články/blog

>Chci vědět víc<