The Hu pějí matce přírodě

Mongolští hlasití chroptiči přeladili do něhy. V novém videoklipu hrají a pějí matce přírodě. Vzali si k tomu na pomoc zpěvačku LP. Neboli Lauru Pergolizzi (narozena 18. března 1981). LP vydala šest alb a tři EP, napsal písně pro další umělce včetně Cher, Rihanny, Backstreet Boys, Leony Lewis, Mylène Farmer, Céline Dion či Christiny Aguilery.

The Hu (stylizované jako The HU) je mongolská folk metalová kapela založená v roce 2016. S tradiční mongolskou instrumentací, včetně Morin khuur, Tovshuur a mongolského hrdelního zpěvu, kapela nazývá svůj styl hudby „hunnu rock“, hu inspirovaný Hunnu, starověkou mongolsko-tureckou říší, známou jako Hünnü v Mongolsku. Některé texty kapely zahrnují staré mongolské válečné pokřiky a poezii. Dvě videa na YouTube zveřejněná koncem roku 2018, „Yuve Yuve Yu“ (28. září) a „Wolf Totem“ (16. listopadu), do března 2022 dohromady nasbírala přes 161 milionů zhlédnutí.

Dne 12. května 2022 vydali The Hu singl „This Is Mongol“. 8. července skupina vydala singl „Black Thunder“ a oznámila své druhé album, Rumble of Thunder, které vyšlo 2. září. Dne 10. února 2023 skupina vydala své hudební video k písni „This Is Mongol (Warrior Souls)“ s Williamem DuVallem z Alice in Chains, který si s nimi zazpíval a zahrál na kytaru. 30. března kapela vydala remix “Black Thunder” s Danielem “DL” Laskiewiczem z Bad Wolves a Serjem Tankiem ze System of a Down. LP je tedy v dobré společnosti západních kolegů.

Videoklip ze studia pořízený při nahrávání písně „Mother Nature“ zhlédnete zde:

Sponzorováno

Související články

CÉLINE DION Ocelový hlas v sametové rukavici znovu povstává

V devadesátých letech patřila Céline Dion společně s Whitney Houston a Mariah Carey celosvětově k nejpopulárnějším a nejprodávanějším zpěvačkám. Sypala hitů jako máku a ty se hrají v rádiích dodnes. Některé připomíná na soundtracku k filmu Love Again, jehož titulní skladbu sama zkomponovala.  TEXT: MILAN MENČÍK FOTO: SONY MUSIC Love Again však v její kariéře znamená mnohem víc, než by se mohlo…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se