The Last Days of Jesus se rozloučí posledním koncertem

1 TLDOJ promo 01 e1707307327606

Slovenská gothpunk/deathrocková legenda, kapela The Last Days of Jesus, se rozhodla po více než 30 letech na scéně uzavřít svoji hudební existenci. Formace patří k tomu nejoriginálnějšímu, co se v česko-slovenských končinách ve sférách temnotou prozářených hudebních skupin a interpretů urodilo.

Od první poloviny devadesátých let soubor kolem frontmana Mary. A nejenom že piloval svůj neobvyklý sound, díky němuž jeho pověst v rámci žánru již dávno překročila hranice nejen našich zemí, ale i Evropy, zároveň se také zasloužil i o rozvoj celé „temné“ subkultury. Měli svůj podíl na vydávání gotického fanzinu Stigma (ten dokonce svého času vycházel jako regulérní tištěný časopis) a věnovali se i pořádání klubových parties pod názvem Batcave.sk.

Na svém kontě mají sedm alb, účast na nejrůznějších žánrových kompilacích i festivalech a hraní přibližně ve 20 zemích světa. Nyní se rozloučí se svými fanoušky v pražském klubu Underdog’s Ballroom & Bar (rozlučkové večery už proběhly v Bratislavě, Varšavě i Budapešti) v sobotu 17. února. Nebudou tam na hraní sami. Návštěvníci klubu se dočkají i francouzské postpunkové kapely Varsovie, která se do Prahy vrací po dlouhých dvanácti letech.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

PODLE PEŘÍ POZNÁŠ PTÁKA Móda hudebních subkultur v devadesátkách

Není tajemstvím, že kolem hudby se (zpravidla podle hudebních žánrů) utvářejí víceméně uzavřenější skupiny příznivců. V určitých dobách a za určitých společensko-politických podmínek nejsou takové subkultury státem vnímány zrovna pozitivně, protože do jisté míry omezují jeho vliv. Nejhorší pro fungování mocensky organizovaného státu je, když si uzavřená skupina lidí vytvoří vlastní pravidla a oficiální orgány ke svému životu…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE