The Maccabees po 14 letech končí

Londýnské indie rockové uskupení The Maccabees ohlásilo po čtrnácti letech spolupráce, během kterých vydalo čtyři plnohodnotná studiová alba, rozpad. Členové kapely v prohlášení vydaném na sociálních sítích Facebook a Twitter fanouškům poděkovali za podporu a přislíbili, že do konce roku odehrají řadu rozlučkových koncertů. Kapela v oficiálním prohlášení uvedla, že se rozhodně nerozchází ve zlém a všichni jsou pyšni na to, čeho se jim během uplynulých let podařilo dosáhnout.

“Nemáme v současné chvíli žádné plány, avšak i nadále bychom každý chtěl v hudbě pokračovat. Těšíme se na budoucnost a chceme se pohnout dále. Částečně se smutkem, ale hlavně s uznáním, láskou a obrovskou hrdostí na hudbu, kterou jsme vytvořili a na to, čeho se nám společně podařilo dosáhnout.”

The Maccabees debutovali v roce 2007 prvotinou Colour It In. Dále následovala alba Wall of Arms (2009), Given To The Wild (2012) a poslední Marks To Prove (2015). V roce 2012 byla kapela za své studiové album nominována na prestižní Mercury Prize. Tu však v silné konkurenci nakonec získala skupina Alt-J.

 
 

Související články

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se