The Others slaví úspěch – pokřtila svou první filmovou píseň

theothers scaled

Od lokálních koncertů až k úvodní písni nového českého filmu, to je aktuální cesta jičínské pop-rockové kapely The Others. Ta během covidové doby napsala a nahrála píseň k nové české komedii Láska na špičkách. Svůj úspěch oslavila křtem videoklipu v Železnici u Jičína, kde se část filmu natáčela. Křest proběhl symbolicky v místním kulturním domě v den premiéry filmu.

Nový český film se natáčel během letošního léta v okolí Jičína. Filmaři si pro některé scény vybrali i malebné náměstí městečka Železnice. Jednou ze scén je vesnická zábava, pro kterou hledali filmaři muzikanty. Oslovili kapelu s dotazem, zda by ve filmu nechtěla účinkovat jako komparz. Posléze přišel pan režisér Petr Zahrádka s návrhem, zda by kapela nechtěla ve scéně zahrát i „vlastní píseň“.

„Panu režisérovi jsme poslali písně z našeho repertoáru, ale žádná z nich bohužel neodpovídala potřebám filmu. Tak jsme dostali nabídku, která se neodmítá – vytvořit pro film písničku na míru. Zadání znělo jasně – musí to být typický vesnický ploužák bez nějakého fatálního textu. Tak jsme si v kapele na to sedli a spolu se zpěvačkou Terezou Vaňkovou jsme hudbu i text napsali za jeden večer,“ říká frontman kapely Marek Holý, vystupující pod uměleckým jménem UnHoly Mark. Píseň jsme poté ve filmu zahráli v jedné ze scén na vesnické zábavě.

Kapela pak píseň nahrála jako singl ve studiích Sono Records s.r.o. V písni zahostoval a kytarové sólo nahrál kytarista a zvukař Milan Cimfe. Píseň vydalo nakladatelství Supraphon a.s. Nakonec jsme se rozhodli vytvořit k filmové písni i videoklip. S ním nám pomohl známý cestovatel Karel Štěpánek. Videoklip jsme slavnostně pokřtili před premiérou filmu ve čtvrtek 14. října v Želenici,“ dodává Marek Holý.

Nová česká romantická komedie režiséra Petra Zahrádky s názvem Láska na špičkách se odehrává na maloměstě, kam se hlavní hrdinka Tereza přestěhuje s celou svou rodinou. Bývalá primabalerína Národního divadla, která předčasně kvůli úrazu ukončila kariéru, zde postupně rekonstruuje starý mlýn a přivydělává si v místní škole, kde vede kroužek pohybové výchovy. Život na vesnici je ale pro městskou rodinu složitý. Terezino manželství se postupně hroutí, rekonstrukce neprobíhá podle představ, kroužek po čase zruší. Navíc jí do života vstupuje nový muž. Režisér Petr Zahrádka do filmu obsadil známé tváře jako Vica KerekesOndřej VeselýLeoš NohaJakub KohákIgor Chmela, Pavel Nový, Bohumil Klepl, Jiří Havelka a další. Jako komparzisté si ve filmu zahráli i místní obyvatelé.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE