The Valentines vydávají debutové album

The Valentines 01 Anna Bartolotti

Královéhradecká indie popová trojice The Valentines po řadě úspěšných singlů přichází s debutovým albem s příznačným názvem You All Look Beautiful When You Dance. Její tvorba je totiž mimo jiné typická tím, že nutí k tanci. Písně v sobě kombinují kytary, synťáky a mix indie popu, indie rocku, 80s zvuků a moderního popu. Tématem celého alba jsou vztahy, mentální zdraví i kontrast mezi veselými melodiemi a hloubavými texty. Kapela The Valentines vyrazí během dubna nahrávku představit live za fanoušky do Prahy, Brna a na domácí půdu do Hradce Králové. V rámci všech tří koncertů se vždy uskuteční i křest alba.

Debutová deska You All Look Beautiful When You Dance obsahuje 11 songů. Společně s ní kapela představuje také průvodní song s názvem Relationships? Hard!, která otevírá celé album. Tato Indie-rocková píseň je o tom, jak je složité udržovat mezilidské vztahy a jak jednoduché je selhat a všechno vzdát. Charakteristikou singlu je rychlé tempo, veselá melodie a chytlavý refrén. Píseň se v blízké době dočká svého videoklipu.

Trojice muzikantů se o vzniku debutového alba začala společně bavit v roce 2022, kdy už měla v šuplíku základy některých písní. “Některý songy už v různých podobách existují i dva roky a je to naprosto největší, žánrově nejrůznorodější a zároveň nejintimnější projekt, na kterém jsme dělali. Já osobně jsem všechny ty songy slyšel a předělával asi tisíckrát a doufám, že se to bude líbit. Kdyby si z toho někdo měl cokoliv odnést, mělo by to ideálně být: You All Look Beautiful When You Dance. Protože lidi by měli víc tancovat a míň se stydět,” říká Honza Doležal, frontman The Valentines.

Na desce se střídá indie pop, indie rock, pop a v jedné písni i dost zřejmý vliv rock’n’rollu. „Celej koncept desky je vlastně jen rozdat radost, říct lidem, že je v pořádku necítit se ok a ideálně si u toho zatancovat a uvolnit se. Ale i to, že držení se jednoho žánru je zbytečný přežitek, co interprety jen omezuje. Takže motto týhle desky vlastně bylo slovama toho ošklivýho blonďáka z Pomády: Pravidla jsou, že žádný nejsou. Všichni jsme ve zbytečně velkým psychickým vypětí, který je dobrý někdy naprosto vypnout. A já osobně neznám lepší vypínač přebytečnýho stresu, problémů a reality, než je hudba,” uzavírá Honza Doležal. Album je podpořeno z grantu OSA Partnerství.

Album You All Look Beautiful When You Dance je v prodeji, od 5. dubna je k poslechu také na streamovacích platformách. Během dubna budou mít fanoušci možnost poslechnout si album také live – během křtů v Praze, Brně a Hradci Králové.

9. 4. 2024 – The Valentines (křest alba), Kabinet Múz, Brno, special guest: prazdniny

12. 4. 2024 – The Valentines (křest alba), Café V lese, Praha, special guest: Annabelle

27.4.2024 – The Valentines (křest alba), Pavija’n klub, Hradec Králové, special guests: The Atavists & Serge X

 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

MATĚJ HOMOLA Když nemám zrovna nápad na originální sochu, jdu a vyřezávám zvířata, to je pro mě škola

Když se řekne Wohnout, vybaví se hudebním fandům pravděpodobně tvář jejího nejvýraznějšího člena, zpěváka a kytaristy Matěje Homoly. Stejně jako jeho mladší bratr Honza se i Matěj zhlédl ve výtvarné tvorbě. V době lockdownu objevil souhrou okolností řezbářství a od té doby podle vlastních slov prakticky nepustil motorovou pilu z ruky. Na kontě má na tři stovky soch zvířat, postav…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

Odezvy

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE