Tobias Jesso Jr. – Goon

Přestože je přirovnávání asi nejlacinějším způsobem recenzování, v tomto případě nelze odolat. Devětadvacetiletý Tobias Jesso Jr. se zjevil odnikud a na své prvotině zní jako vnuk Paula McCartneyho a Harryho Nilssona. Kanadský písničkář strávil pět let jako basák v nevýznačných formacích. Rozhodnutí vydat se na sólovou dráhu bylo asi tím nejlepším v jeho životě.

Počin otevírá óda Can’t Stop Thinking About You, která zní přímočaře, jakoby si Jesso sedl v kavárně za piano a začal si vylívat srdce. Sentiment a romance jdou slyšet u většiny písní, práci na albu prý doprovázel rozchod s přítelkyní a zjištění rakoviny umělcovy matky.

Do jeho projevu (který není bezchybný) se zamilujete s hitem How Could You Babe. Přes nešťastný text balada paradoxně evokuje pocit radosti ze života a toho, že bude líp. Sotva se nadějete, budete se culit jak u vánočního stromečku. Podobnostem s McCartneym, ale i Lennonem, se zkrátka nedá ubránit – Can We Still Be Friends nebo For You posluchače vrátí do éry Beatles okolo kultovního Abbey Road.

A k pozitivnímu dojmu dopomáhá mimo jiné produkce Patricka Carneyho z The Black Keys. Přestože se na Goon setkáme i se slabšími kousky, jde o opravdu vydařený debut. Aneb upřímná deska, která okouzlí svou jednoduchostí i mírnými nedokonalostmi. O Tobiasu Jessovi ještě určitě uslyšíme!

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

RADŮZA I když přijdou temné doby, pořád je někde odemčené nebe

Radůza, žena, jež vás na koncertě uhrane svou energií, mnohotvárností hlasového projevu i poetikou textů a překvapí plejádou nástrojů, které ovládá a během vystoupení prostřídá. Při rozhovoru s ní oceníte zejména její přirozenost, přímost či hloubku a upřímnost slov, jež vysloví, ať už se jedná o jakékoli téma. Ačkoli bylo hlavním tématem našeho povídání dvojalbum Nebe je odemčené, které vydala v půli března, obsáhly…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE