Todd McFarlane videoklipový

Todd McFarlane

Comicsový mág a otec Spawna Todd McFarlane má i hudební přesah. Zvládnout oba světy ale nebylo jednoduché. „Zjistil jsem, že rock & rolloví fans jsou úplně jiní, než comicsoví,” říká muž, který ilustroval jeden z nejikoničtějších přebalů Spider-Mana od Marvelu. Jeho fenomenální úspěch na poli kresby vedl v roce 1998 skupinu vedl Pearl Jam k tomu, aby ho požádali o režii videoklipu „Do the Evolution“. Od té doby točil klipy pro Korn, Ozzyho Osbourna a další.

„Korn byl ve Phoenixu, kde bydlím, a dělali autogramiádu,“ vzpomíná. „Jeden z členů kapely onemocněl a tak mne posadili doprostřed mezi muzikanty. Protože jsou pětičlenní, myslím, že si většina lidí byla přesvědčena, že jsem jedním z členů kapely.”

„Překvapilo mě, jak málo hudebních videí je vytvořeno do rytmu hudby,“ říká McFarlane.

Ať už s kouzelnou kulkou ve videu Korn „Freak on a Leash“, které získalo Grammy, nebo dementním mužem Monopoly v klipu Disturbed k jejich cover verzi pecky „Land of Confusion“ od Genesis, McFarlane vždy přišel s nezapomenutelnými vizuály pro svá hudební videa.

Klip Pearl Jam – Do the Evolution si připomenete zde:

 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

MATĚJ HOMOLA Když nemám zrovna nápad na originální sochu, jdu a vyřezávám zvířata, to je pro mě škola

Když se řekne Wohnout, vybaví se hudebním fandům pravděpodobně tvář jejího nejvýraznějšího člena, zpěváka a kytaristy Matěje Homoly. Stejně jako jeho mladší bratr Honza se i Matěj zhlédl ve výtvarné tvorbě. V době lockdownu objevil souhrou okolností řezbářství a od té doby podle vlastních slov prakticky nepustil motorovou pilu z ruky. Na kontě má na tři stovky soch zvířat, postav…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE