Tomáš Klus vydává album “ČAUČESKU”

klus

Tomáš Klus vydává speciální digitální album s osmi autorskými písněmi, jejichž prostřednictvím chce vyjádřit svůj občanský postoj. Album dostalo pojmenování ČAUČESKU v narážce na facebookové promluvy českého premiéra k voličům a poukazuje na palčivé politická témata poslední doby.

“Celé to začalo nevinně, prostě jsem psal reflexi doby a světa, co vidím, co slyším, co cítím, a najednou jsem měl písní na celý album” říká Tomáš Klus. Na vzniku nahrávek spolupracoval s hudebním producentem Jiřím Burianem a investigativním novinářům a spisovatelem Jaroslav Kmenta, který se zabývá vnitropolitickými kauzami, propojeností politických, podnikatelských a mafiánských kruhů a odhalováním korupce. “K emocím jsem chtěl přidat i fakta, proto jsem poprosil Jaroslava, aby ke každé písni sepsal nějaký kontext. Takovou argumentační “kapsičku”. Mnohé jeho texty totiž sloužily jako odrazový můstek k pohnutkám mysli směrem k písním na ČAUČESKU,”upřesňuje Tomáš Klus.

Podle Kluse je autenticita údělem písničkáře a prostřednictvím písní chce otevřít diskusi k tématům, které byly často záměrně překryty novými kauzami. Písničkář albem ČAUČESKU čelí rychlému zapomínání společnosti na skutky politiků, které by neměly být nikdy promlčeno. “Říká se, že politika je svinstvo, ale ona sama o sobě svinstvem být nemůže. Politika ožívá až s konkrétními lidmi a jejich charaktery. Politika je odrazem celé společnosti a v okamžiku, kdy společnost začne být bdělá a začne opravdu vyžadovat od svých politiků mravní kvality, začne se uzdravovat,” míní Tomáš Klus. Album ČAUČESKU vychází v roce, ve kterém si Češi na podzim vyberou nové složení Poslanecké sněmovny. Tomáš Klus je ve svých písních kritický: “Chci upozornit na zlo v činech premiéra Babiše a prezidenta Zemana a věřím, že brzy přijde změna.” Jaroslav Kmenta dodává: “Bylo mi ctí být při vzniku nového alba Tomáše Kluse, který je o politice a je skvělým příspěvkem do debaty kritického myšlení ve společnosti. Jsem přesvědčen, že Česko v tomto směru potřebuje zcela novou energii.”

Cover alba ČAUČESKU vytvořil známý grafik a fotograf Tomáš Břinek alias TMBK. Album vyšlo zatím pouze digitálně ve formátech MP3 či FLAC. Do 21. května 2021 bude exkluzivně na Supraphonline.cz za minimální cenu 21 Kč (případně je možné zaplatit libovolnou částku). Následně ho nabídnou i všechny ostatní digitální servisy.

Album ČAUČESKU na Supraphonline: https://www.supraphonline.cz/podporujeme/caucesku



Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MATĚJ HOMOLA Když nemám zrovna nápad na originální sochu, jdu a vyřezávám zvířata, to je pro mě škola

Když se řekne Wohnout, vybaví se hudebním fandům pravděpodobně tvář jejího nejvýraznějšího člena, zpěváka a kytaristy Matěje Homoly. Stejně jako jeho mladší bratr Honza se i Matěj zhlédl ve výtvarné tvorbě. V době lockdownu objevil souhrou okolností řezbářství a od té doby podle vlastních slov prakticky nepustil motorovou pilu z ruky. Na kontě má na tři stovky soch zvířat, postav…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE