Toto – With a Little Help from My Friends

Toto With a Little Help from My Friends

Americká poprocková skupina Toto prošla od svého vzniku v sedmdesátých letech mnoha personálními obměnami. Když chtěla naposledy představit aktuální sestavu, využila k tomu loni v listopadu, protože to naživo nešlo, přímý přenos z Kalifornie, aby ukázala, že jsou jejími oporami i nadále kytarový mág Steve Lukather a zpěvák Joseph Williams. A jelikož se k nim přidal jako host i klávesák David Paich, na chvíli to vypadalo, jako by se od minule nic nezměnilo. Zvláště, když kapela funguje dál jako dobře promazaný stroj a umí na pódiu přehrát před hrstkou svých přátel náročné studiové party bez sebemenšího zaváhání. A to přesto, že šlo asi o patnáctou reinkarnaci slavného tělesa ověnčeného šesti cenami Grammy a uvedeného do Síně slávy. 

Drobné odchylky se však našly. Zejména nechuť hrát nejznámější hity. Chybí AfricaHold the Line byla hanlivě uvedena slovy: „Hrajeme vám ji, protože musíme.“ Nejspíš proto, aby mohlo být zdůrazněno, kdo je teď definitivně frontmanem Toto. Možná i proto byl setlist více než kdy dříve zaměřen na dvojici studiových alb, na nichž se v osmdesátých letech objevil Joe Williams jako zpěvák. 

Jako nesporný vůdce kapely však na sebe strhuje pozornost Steve Lukather v písni Kingdom of Desire. Nejen drsnějším zpěvem, ale i roztaženým kytarovým sólem. Ve White Sister zase svým muzikantstvím dokazuje, proč převyšuje všechny AOR současníky. Zdá se tedy, že jsou Toto v těch nejlepších rukou, i když tohle živé album asi nebude fanoušky považováno za zásadní v dlouhé historii skupiny. Dojem přece jen trochu kazí komornější atmosféra a rozpačitý potlesk na konci každé písně. Naštěstí byly ve druhé půli setu nasazeny lahůdky Stop Loving You, Home of the Brave, Rosanna nebo cover Beatles with a Little Help from My Friends, jež nahodily zpátky spadlý řetěz a vyslaly v duchu titulní skladby jasný vzkaz, že si máme všichni pomáhat. Je to více než symbolické poselství v této rozdělené době.

TOTO
With a Little Help from My Friends
THE PLAYERS CLUB   75:01
AOR
ROMAN NEWS ZAHRÁDKA

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

RADŮZA I když přijdou temné doby, pořád je někde odemčené nebe

Radůza, žena, jež vás na koncertě uhrane svou energií, mnohotvárností hlasového projevu i poetikou textů a překvapí plejádou nástrojů, které ovládá a během vystoupení prostřídá. Při rozhovoru s ní oceníte zejména její přirozenost, přímost či hloubku a upřímnost slov, jež vysloví, ať už se jedná o jakékoli téma. Ačkoli bylo hlavním tématem našeho povídání dvojalbum Nebe je odemčené, které vydala v půli března, obsáhly…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE