Trad.Attack! – Make Your Move

trad attack make your move 2020 cd

Interpret: Trad.Attack!

Album: Make Your Move

Vydavatelství: Trad.Attack!

Žánr: world music, electro, rock

Stopáž: 40:56

Autor recenze: Milan Slezák

 

Recenze: 

Estonská hudební scéna u nás nepatří zrovna mezi nejsledovanější. Ovšem jsou soubory, jež si o pozornost celkem hlasitě říkají. Kupříkladu trio Trad.Attack!, které není zajímavé jenom tím, že mělo letos zahrát na Colours of Ostrava, ale také originálním přístupem k muzice. Aktuální deska to potvrzuje. 

Trojice muzikantů osobitým způsobem přistupuje k tradiční lidové hudbě domácké oblasti. Nesnaží se ji interpretovat co možná historicky nejvěrněji, ale obléká ji do modernějšího zvuku a leckdy i pozměněné současnější formy, ať už se přiklání blíže k rocku, popu, provzdušněnému šansonu nebo tanečnější elektronice. Album je to energické, hravé, ale má i svá melancholičtější místa. Někde Trad.Attack! připomenou finskou formaci Värttinä, jinde (když se do elektronického základu přidají i dudy) třeba až německé Tanzwut. Záleží na tom, co má kdo naposloucháno. Magickou (místy možná až šamansky hypnotickou) atmosféru desky skupina drží jak v písních nekompromisně se řítících vpřed (Pass-pass nebo Miks te ei laula?), rockově valivějších (Rikas Sittus), popověji laděných (Tehke ruumi!) i pomalejších vážnějších či zadumanějších (Kus mu süda on… nebo Armasta mind). 

Je to invenční album, jež není jen oživením starých tradičních lidovek, které si kapela vyhledává v archivech, ale jejich reinkarnací v nové podobě s úctou a respektem k původním verzím.

 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE