Třikrát poprvé pro americkou ikonu art-popu SPARKS

Třikrát poprvé pro americkou ikonu art-popu SPARKS
1. poprvé vystoupí ve střední a východní Evropě, a to 10. září v bratislavském Ateliéru Babylon a 11. září v pražském Lucerna Music Baru, a diváci budou mít jedinečnou příležitost je vidět zde na živo;
2. poprvé představí publiku v obou klubech nové skladby z jejich již 22-tého studiového alba “Hippopotamus”, na jehož podporu pořádají světové turné;
3. poprvé předvedou nové prvky art-popu, čímž potvrzují, že jsou největší trvale se vyvíjející kapela v historii rocku a mezinárodně uznávaní jako popoví průkopníci a že jejich hudba je a vždy byla inovativní a okamžitě identifikovatelná.
Základní jádro kapely tvoří duo bratrů Rona a Russela Maelových, které existuje od pozdních 60-tých let a produkují muziku, která byla vždy o krok napřed před tím, jak lidé vnímají konvenční rock and roll.
Fanouškům SPARKS není třeba představovat jejich nejznámější skladby jako “This Town Ain’t Big Enough for Both of Us”, která se umístila na 2. příčce britského žebříčku v roce 1974; elektronický hit “The Number One Song in Heaven” z roku 1979; písničku “When I’m With You” která dosáhla vrchních příček francouzského žebříčku v roce 1980; singl “I Predict”, který umožnil kapele SPARKS se umístit na 60. příčce v Billboard Hot 100 v květnu 1982; skladbu “When Do I Get To Sing ‘My Way'”, která se umístila na nejvyšších příčkách německých a evropských žebříčků v letech 1994/95 a byla nejhranější v německých rádiích v roce 1994.
Desítky hudebních skupin a umělců jako Kurt Cobain, Franz Ferdinand, Morrissey, MGMT, Ramones, Duran Duran, Depeche Mode, Def Leppard, Faith No More, Pixies, ABBA, Paul McCartney, They Might Be Giants, citují SPARKS jako kapelu, která měla během své více než 40-leté éry na ně vliv.
Na obou koncertech SPARKS zazní jednak některé z výše uvedených hitů a také skladby z jejich nového alba “HIPPOPOTAMUS“, jako ústřední singl, podle kterého je album pojmenované a dále skladby “What The Hell Is It This Time?“, “Edith Piaf (Said It Better Than Me)“ a mnoho dalších.
SPARKS nikdy nezněli jako kdokoliv jiný než oni sami a na rozdíl od ostatních kapel založených ve stejné době pořád směřují dopředu, zkoušejí nové nápady a udržují věci pořád svěží pro sebe i pro své fanoušky, což je zárukou nezapomenutelné originality každého z jejich vystoupení.

Související články

Sparks – A Steady Drip, Drip, Drip

SPARKS A Steady Drip, Drip, Drip BMG   54:26 POP / ROCK ROMAN „NEWS“ ZAHRÁDKA Kalifornské avantgardní duo Sparks tvořené bratry Russellem a Ronem Maelovými vydává čtyřiadvacáté studiové album A Steady Drip, Drip, Drip, jež navazuje na tři roky starého, vcelku úspěšného předchůdce Hippopotamus (2017). A i tentokrát má co do činění s artpopem, který…

rockandpop

Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů – Informace ZDE

Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA – REGISTRACE ZDARMA ZDE

Mám předplatné – přihlásit se

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

JSTE TADY POPRVÉ?

Vyzkoušejte nás ZDARMA
Přidejte se k naší komunitě a využijte
naplno možnosti členství

Jako bonus po registraci od nás dostanete

ČTENÍ ČASOPISU NA 30 DNŮ ZDARMA

PŘEDPLATNÉ

ZÁKLADNÍ
39Kč
měsíčně
nebo
390Kč ročně/ušetříte 78Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

>Chci vědět víc<

V.I.P
49Kč
měsíčně
nebo
490Kč ročně/ušetříte 98Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

  • digitální Rock&Pop
  • archiv časopisu
  • hudební playlisty
  • omezený obsah
  • slevy na nákupy
  • vlastní články/blog

>Chci vědět víc<