Vandenberg – 2020

vandenberg 2020

VANDENBERG

2020

MASCOT RECORDS   42:01

HARD ROCK

ROMAN „NEWS“ ZAHRÁDKA

Nizozemec Adrian Vandenberg byl jedním z mnoha kytaristů britských Whitesnake. Nutno ale dodat, že si jméno udělal už dávno předtím se svou formací Vandenberg, se kterou vydal tři vcelku úspěšná alba, z nichž zejména to první přineslo hit, baladu Burning Heart, a zabodovalo v americkém albovém žebříčku. Bylo jen otázkou času, kdy Vandenberga zlanaří někdo slavnější z hardrockové scény. Nakonec to byl David Coverdale. Učinil tak poté, co se rozešel s Johnem Sykesem a potřeboval do tandemu k tehdy mladému Vivianu Campbellovi někoho ostřílenějšího. Adrian Vandenberg byl tou správnou volbou. 

Nejenže absolvoval s Bílým hadem triumfální turné k desce Whitesnake (1987), ale spolupodílel se autorsky i na dalším albu Slip of the Tongue (1989), na němž si nakonec pro zranění ruky nezahrál. Vše si vynahradil s deskou Restless Heart (1997), na kterou přispěl měrou vrchovatou jako autor i kytarista. Mezitím však byla jeho původní formace takřka pětatřicet let u ledu, o to víc překvapilo, že se ji nyní rozhodl oživit a obsadit hvězdnými muzikanty. 

Snad nejvíce asi překvapí jméno chilského frontmana Ronnieho Romera, který se podílel na koncertním návratu Rainbow a jehož hlas do konceptu nahrávky skvěle zapadá. Připomíná totiž Ronnieho Jamese Dia, což vtisklo novince, na které se spolupodíleli také baskytarista Rudy Sarzo a bubeník Brian Tichy, punc jisté kvality. Ale to je asi tak všechno. Nadstavba v podobě hitu prostě chybí. Nejvíce se jí přibližují odlehčená Let It Rain nebo Ride Like The Wind, jež je reminiscencí na Blackmoreovy Rainbow. Na druhé straně však nelze albu nic vytknout. Svou produkcí potěší všechny, kteří se zacyklili v osmdesátých letech a milují klasiky světové hardrockové scény. Vandenbergovi stále kolují v krvi a z energie, již vyzařuje, je to cítit. 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

DAVID COVERDALE Starý Bílý had

Když se v roce 1997 britská rocková skupina Whitesnake vydala na sérii koncertů ke svému devátému studiovému albu Restless Heart, zpěvák David Coverdale, vůdčí osobnost, prohlašoval, že jde o její poslední světové turné. Definitivní tečkou za téměř dvacetiletou existencí měla být ještě živá nahrávka z turné. Jenže nevěřte všemu, co povídá. Zejména, když to říká rocková hvězda. Coverdale…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE