VANUA2 vydává dlouho očekávané debutové album

Česká pop rocková skupina Vanua2, která vznikla na základech Blue Effectu Radima Hladíka, po pěti letech úspěšného koncertování vyslyšela četná přání fanoušků i hudebních publicistů a vypustila do světa svou první desku. Čerstvě vydané debutové album dostalo název podle stejnojmenného singlu Two of us, v němž si se zpívajícím frontmanem Yannickem Tevim střihla duet zpěvačka Zofie Dares z kapely Mydy. Na vzniku alba se producentsky podílel i frontman kapely the Atavists Adam Krofian, Boris Carloff, Steve Walsh a mladý producent Enthic. Debutové album Two Of Us kapela Vanua2 slavnostně pokřtí ve středu 5. dubna společně s hosty na svém koncertu v pražském Lucerna Music Baru.

Kapela Vanua2 vznikla před pěti lety na základech kapely Blue Effect Radima Hladíka, kde více než deset let společně působili baskytarista Vojtěch Říha (Blue Effect) a bubeník Vašek Zima (Blue Effect, Walk Choc Ice, -123 minut), kteří se po odchodu Radima Hladíka do muzikantského nebe spojili se zpěvákem Yannickem Tevim, pocházejícím z tichomořského souostroví Vanuatu. S kapelou doposud působil také kytarista Roman Helcl (November 2nd), který se podílel na nahrání alba, ale nyní sestavu opouští.

Vanua2 se plně opírá o autorskou tvorbu z dílny frontmana Yannicka Teviho a na nahrávkách spolupracuje s domácími i zahraničními producenty. Celý repertoár kapely je výhradně v angličtině. Na vzniku debutového alba Two Of Us pracovali čtyři producenti: Adam Krofian z kapely The Atavists, Steve Walsh, Boris Carloff a v největší míře pak mladý producent Enthic, díky jehož práci prošly písně Vanua2 velkou změnou a přiblížily se více k modernímu soundu. Předzvěstí alba byly singly You, It’s a Blessing a duet Two Of Us se Zofii Dares.

„S Vojtěchem Říhou a s Yannickem Tevim jsem se poprvé setkal na songwritting campu v době covidové. Původně měli pracovat s jiným producentem, který se ale kvůli tehdejším bezpečnostním opatřením nedostavil. Kluci zaklepali na dveře mého někdejšího studia s dotazem, zda bych si na ně neudělal trochu času. V podvečer už jsme měli hotový základ k tracku Two Of Us s hostující zpěvačkou Zofii Dares (Mydy), který vyšel loni na jaře společně s klipem jako pilotní singl, podle nějž se jmenuje celé album,“ popisuje začátek spolupráce Enthic.

Vanua2 své debutové album Two Of Us slavnostně pokřtí ve středu 5. dubna při svém pražském koncertu v Lucerna Music Baru. Kapelu v roli hostujících kytaristů doplní Adam Krofian, Vít Kopecký a Jakub Večeřa, kteří zastoupí odcházejícího člena kapely Romana Helcla. Tím ale výčet hostů zdaleka nekončí. Pozvání na pódium přijal také perkusista Michito Sanchez, který se podílel na nepřeberném množství nahrávek nejzvučnějších světových jmen jako jsou třeba Rolling Stones nebo Aretha Franklin. Mezi hosty se pak objeví také zpěvačka Aneta Hollandrová a bývalý člen sestavy – klávesista Vítek Beneš. Kmotry alba budou Adam Jánošík a Ivan Hlas. Celý večer zahájí předkapela STAYJ kombinující indie rock, jazz a pop. Vstupenky jsou k zakoupení v síti GoOut.

Sponzorováno

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se