Věra Martinová – Meritum

vera martinova meritum

Věra Martinová

Meritum

VERAART

40:13 FOLK, POP

 

MILAN MENČÍK

 

Věra Martinová letos slaví krásné jubileum a připravila si k němu dárek v podobě novinkového alba Meritum. To přichází po devíti letech od minulé desky s novými písněmi, která tehdy nesla název Foukneme do svící. Nový materiál si vzal na starost kytarista omlazené doprovodné sestavy zpěvačky Jakub Juránek. Martinová přispěla tituly DopisVýlet a album doplnila coververzí skladby od Wichita Linemana, jež má český název Bez nebe ráj a desku uzavírá. 

Nahrávka celkově nepůsobí lehce na poslech, ale je třeba se spíš zastavit a pořádně se do ní zaposlouchat, ať už do hudby nebo do textů. A nejlepší je ji poslouchat pořád dokola. Až časem se totiž ukáže její síla a charakter, který si rozhodně netyká se slovem „spotřební“. Nejhitověji působí hned úvodní dvě písně, kdy v odpichové Tak už jeď je cítit nádech country a titulní Meritum ukazuje, že síla Martinové v baladách je pořád obrovská. 

Jinak je album plné stylových odstínů, nechybí šansonová poloha (Říjen), rytmická Hoochie coochie já i milý duet s Davidem Stypkou Řekni to dřív. Ve skladbě Barevný slunce znějí nádherné housle Báry Šůstkové, jež hraje i v kapele Vesna. Jedna z mála výtek desce směřuje právě k faktu, že se v aranžích našlo pro tento krásný nástroj tak málo místa. Zábavný je i již zmiňovaný Dopis s pískaným motivem. Martinová zraje jako víno, skvěle zpívá, mladá sestava kolem ní jí viditelně dodává mnoho energie a z muziky, kterou produkuje, čiší radost. A to je věc, již nejen v této době potřebujeme ze všeho nejvíc.  

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

LUCIE VLASÁKOVÁ (Epydemye) Je dobré se někdy zastavit a nechat se nést tím, co se děje okolo

Kdo jednou zažil na vlastní kůži vystoupení kapely Epydemye, zůstala mu jistě v paměti nejen energií nabitá a nezapomenutelná atmosféra, kterou dokázala svým zápalem tato svěží, Andělem ověnčená sestava vytvořit, ale také Lucie Vlasáková, milá, usměvavá a stále skvěle naladěná zpěvačka a kontrabasistka. Právě ona si našla mezi koncertováním, „manažerováním“ kapelních záležitostí a působením v lesní školce a škole čas na to,…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE