Věra Špinarová – Jednoho dne se vrátíš – 12 největších hitů (LP)

vera spinarova

Věra Špinarová

Jednoho dne se vrátíš – 12 největších hitů (LP)

SUPRAPHON POP, ROCK

45:32

 

MILAN MENČÍK

 

Na Věru Špinarovou se zapomenout nedá. Vzrůstem byla sice malá, avšak hlasem od Boha obdařená zpěvačka nahrála za prakticky padesátiletou hudební kariéru řadu hitů a z ní vybrat pouhý tucet musel být pro Miloše Skalku sisyfovský úkol. Tenhle boj byl prohraný v podstatě od začátku, protože každý posluchač vznáší otázku, proč na desce tato písnička je a jiná ne? 

Jednoznačně nejslavnější píseň Jednoho dne se vrátíš dala sampleru i název. Navíc už podruhé, protože výběr největších hitů vydal Supraphon zpěvačce na LP už koncem osmdesátých let pod stejným názvem a polovina sestavy skladeb se dokonce kryje. To však vůbec nevadí, jedná se o prvotřídní písně, zčásti převzaté, zčásti napsané známými domácími autory Jiřím Zmožkem, Michalem Davidem či Leškem Semelkou. A Špinarové hlas se v nich krásně rozpíná, v pomalejších skladbách se klene jako duha nad deštěm pročištěným nebem. 

Tři čtvrtě hodinka ve společnosti rodačky z Pohořelic u Brna tak uteče neskutečně rychle, až litujete toho, že přenoska nekompromisně svou pouť přes drážky černého vinylu utne. Příjemným bonusem jsou i konotace u všech písniček, jež Miloš Skalka napsal podobně podrobně jako u loňského Gottova výběru hitů. Můžete se tak probírat zajímavými souvislostmi i archivními fotografiemi, které připomínají osobnost, jež už tři roky není mezi námi.   

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE