Veronika Vítová vydává sólové album

veronika vitova

Zpěvačka, songwriterka, zakladatelka světoznámé vokální skupiny Skety a členka několika dalších hudebních projektů Veronika Vítová dospěla k vlastnímu sólovému hudebnímu albu, které vychází už 9. 10. 2020. Deska obsahuje její autorské skladby v propracovaných aranžích. Na jejich pestrosti se podíleli skladatelské osobnosti jako například Petr Wajsar, Jan Jirucha, Petr Kalfus a Andy Schofield (Jazzdock orchestra). Novému albu předchází videoklip k písni Honilo dívča kravy.

„Konečně přišel čas na mou autorskou tvorbu. Ke spolupráci jsem oslovila ty nejlepší muzikanty své generace, kteří jsou mi blízcí nejen hudbou ale i srdcem. Doufám, že se mi podařilo do ní vtisknout to nejlepší ze mě,“ říká k albu Veronika Vítová. Multižánrová zpěvačka pojala desku originálně, barevně a nenechává se omezovat specifickým žánrem. Debut obsahuje celkem 9 skladeb, které jsou inspirované různými básněmi a texty, ale čerpají také z lidových kořenů.

„Hudba je jako průhledný svět, který nevidíme, ale přitom je všude okolo nás a v nás, a prostupuje všemi našimi smysly. Nechte se vtáhnout do tohoto světa tak, jak ho vidím a cítím já, a poslouchejte jeho neviditelný obraz,“ komentuje album sama zpěvačka.

Veronika si spolu s grafičkou Nikolou Kratky pohrála i s estetikou CD coveru, součástí designového bookletu je složený plakát s texty písní, který podtrhuje „průhlednost“ celého alba. Na nahrávce se podíleli slovenský kytarista Vlado Mikláš, v jeho podání na desce uslyšíte i cimbál, německý pianista Thilo Seevers, baskytarista Rasťo Uhrík, bubeník Martin Kopřiva, perkusista Oliver Lipenský a saxofonista Petr Kalfus. Dále také dechová sekce a Unique kvartet (smyčce). Všichni hudebníci skladbám vtiskli své umělecké kouzlo a dlouholeté zkušenosti.

Píseň Honilo dívča kravy byla jasnou volbou pro natočení videoklipu. „Tato lidová píseň a její zpracování se žánrově úplně vymyká tomu, co ode mě lidi asi čekají. Vybrala jsem si ji z lásky k české a slovenské lidové hudbě (mám silné kořeny na Slovensku) a když už žiju v Čechách, nechci chodit pro inspiraci daleko. Dobrou volbou pro mě bylo i filmařské duo Van & Haus, kterým jsem dala zcela volnou ruku a důvěru při natáčení a zpracování celého klipu. Doufám, že nepatrný a neprvoplánový odlesk mých kořenů v srdci Evropy bude v klipu i na celém CD znát,“ říká Veronika.

Odkaz na videoklip:

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE