Vesna vydala nový singl Wolfrunners

Vesna Wolfrunners 1 e1697272950896

Wolfrunners. Tak se jmenuje nový singl ryze ženské hudební skupiny Vesna, která skrze své písně oslavuje ženskost a slovanství. Ve své tvorbě propojuje současný pop, rap i folklor. Nový singl je již čtvrtou skladbou z připravovaného alba MUSICA SLAVICA, jehož vydání kapela plánuje na konec listopadu. Finalistky letošního ročníku Eurovize se navíc staly tvářemi celosvětové iniciativy Equal od platformy Spotify, díky které jako první česká kapela rozzáří 18. října newyorské Times Square.

Skupina Vesna se dostala do povědomí publika především díky účasti v mezinárodní hudební soutěži Eurovize, ve které letos reprezentovala Českou republiku a s písní My Sister’s Crown se umístila na 10. místě. Neotřelá hudba a originální videoklip s výraznými kostýmy hudebnic si podmanil tisíce posluchačů a přinesl uskupení řadu nových fanoušků.

Nový singl Wolfrunners Píseň Wolfrunners, která vyšla v pátek 29. září, se dotýká temných a tajemných aspektů života a vztahů, včetně nebezpečí a nejistoty, ale také tématu svobody a nezávislosti. Hlavním motivem písně je pomyslný vnitřní vlkodlak, ve kterého se každý z nás proměňuje po setmění a kterému není možné utéct. Nový singl překvapí svou snovostí a výraznějším popovým přesahem. Hudební zážitek doprovází místo klasického videoklipu dynamický vizualizér, ve kterém zachycuje proměnu člověka ve vlkodlaka akrobat Tomáš „Brťák“ Brt. „Vizuální tvoření je pro nás důležitou součástí prezentace hudby. Vizualizér nám umožnil vyjádřit myšlenky a emoce skladby jiným způsobem, než je to možné skrze tradiční videoklip. Místo toho, aby se posluchač soustředil na konkrétní příběh nebo postavy, je jeho pozornost soustředěna na dynamiku pohybu a vizuální efekty,“ popisuje za celou kapelu Vesna její zakladatelka a zpěvačka Patricie Kaňok Fuxová.

První česká ženská kapela na Times Square

Členky kapely Vesna byly s novým singlem navíc vybrány jako další tváře kampaně Equal, v rámci níž Spotify bojuje za rovnoprávnost žen a mužů v hudebním byznysu. Píseň Wolfrunners byla 4. října přidaná do Spotify Playlistu EQUAL CZ/SK a jeden den, přesně 18. října, se obrovský billboard kapely objeví nad nejrušnější křižovatkou Times Square v New Yorku, čímž Vesna naváže na úspěch českých zpěvaček.

Nové album MUZIKA SLAVICA doprovodí stejnojmenné turné

MUZIKA SLAVICA je název připravovaného alba a zároveň doprovodného turné, jehož součástí jsou i tři známé skladby My Sister’s Crown, Hej Mami a Pomiluj mě. Na vydání alba se fanoušci mohou těšit na konci listopadu tohoto roku, na turné s novým albem vyrazí na jaře příštího roku.

Vesna – Wolfrunners:

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE