„Vianoce s Božidarou“ je nová vánoční písnička skupiny NO NAME

MKF7813 kopia

„Vianoce s Božidarou“ je nová vánoční písnička skupiny NO NAME. Nahráli ji se slovenskou legendární herečkou Božidarou Turzonovovou.

Unikátní hudební spojení v jedinečné vánoční písni! To je novinka „Vánoce s Božidarou“, ve které se setkala skupina NO NAME a slovenská herecká legenda Božidara Turzonovová. Autorem hudby i textu je Igor Timko. Singl nahráli společně se Symfonickým orchestrem Slovenského rozhlasu a premiéru měl v rámci charitativního galavečera Noc nadějí. Novinka je vůbec prvním duetem kapely NO NAME se slovenským interpretem za 25 let existence.

NO NAME – Vianoce s Božidarou:

„Vianoce verte vždy budú stáť za to, otvoriť náruč sestrám aj bratom, pre tých čo dokážu s pokorou pripustiť, tak ľahko sa mýli a ťažko odpustí…” zpívá Igor Timko a Božidara Turzonovová ve vánoční novince skupiny NO NAME. „Vánoce jsou vskutku jednou z posledních jistot, ke které během roku směřuje většina světa. A z toho jsme vycházeli při tvorbě této písně. Po dokončení textu a melodie jsme následně hledali někoho, kdo je dostatečně čistý a zkušený životem k tomu, aby ho mohl interpretovat. Volba padla právě na paní profesorku Božidaru Turzonovovou,“ vysvětluje Igor Timko.

„Trošku jsem váhala, protože už jsem dlouho nezpívala a v minulosti jsem zpívala zpravidla sama. Když jsem však četla ten text, který mě zasáhl, souhlasila jsem. Text je úžasný a vychází z kontextu doby a životního pocitu, ve kterém se nyní nacházíme. Byla to krásná práce,” prozradila Božidara Turzonovová.

Novinka „Vianoce s Božidarou“ je vůbec prvním výhradně slovenským duetem kapely NO NAME, která má na kontě společné songy s Karlem Gottem, Lucie Bílou či skupinou Chinaski.

„Věděli jsme, že paní Turzonovová je elita národa, profesionálka a legenda. Ale takovou úroveň přípravy s jakou vkročila do naší spolupráce považuji za dotek zlaté generace, jakou kdy naše společnost v uměleckých kruzích vygenerovala. S takovými osobnostmi spolupracovat je tak příjemné a intenzivní, že si spontánně řeknete konečně,“ nešetří chválou Igor Timko.

Název skladby „Vianoce s Božidarou“ vymyslel Igor Timko. Božidara Turzonovová mu byla v době studií v Banské Bystrici děkankou. Dnes na bystrické Akademii umění působí oba. „Podle mne má skladba dokonalý název. Samozřejmě se paní profesorka ostýchala. Pro pokornou a skromnou dámu to bylo až příliš, ale argumenty zvítězily. Říkám: Pokud se shodneme na tom, že Vánoce jsou boží dar, bylo by rouháním nepojmenovat  píseň o Vánocích po někom, kdo má boží dar ve jménu,“ vyznal se Igor Timko. Vánoční novinka měla velkolepou premiéru v rámci charitativního galavečera Noc nadějí. A jak stráví Vánoce kluci z NO NAME – Igor Timko, Dušan Timko, Ivan Timko, Roman Timko, Zoli Šallai a Pavel Jakab?

„Letošní Vánoce budou celé ve znamení Vánoc s Božidarou. Sama píseň je poselstvím naděje a jakéhosi apelu pro společnost, že se člověk snadno mýlí, ale těžko odpouští, že skutečnou podstatou Vánoc je odpuštění, snaha začít znovu, vždyť právě v této době platí, že jsme tady jen na chvíli. Prostě očista. Každý z nás má možnost pokusit se být lepším. Možnost máme všichni, otázkou zůstává, kolik z nás se o to pokusí,“ uzavírá Igor Timko.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE