Vltava vydává nový videoklip z chystaného alba

vltava

Kapela Vltava v čele se zpěvákem, kytaristou a hercem Robertem Nebřenským vydá 21. září nové album Spass muss immer sein. Sedmý studiový počin skupiny uvádí aktuální singl V lese se svítí doprovázený videoklipem.

„První slova textu vznikla už na začátku devadesátých let, kdy jsem byl účastníkem bujarého divadelního výjezdu Pražské 5 do Dánska. Kdesi v Německu jsem z okýnka autobusu v dálce zahlédl tajemné noční dění, což mě přimělo k sepsání této poznámky: V lese se svítí, hoří tam studánka, chvěje se stříbrné pití jak živá obálka. Z úryvku se stal hotový song až po více než třiceti letech, kdy se do něj dostaly další související útržky inspirované přírodou a zejména nové podzimní sloky, kterými píseň nyní začíná. Právě blížící se podzim pozval V lese se svítí do čela adeptů na aktuální klip. Skladba o pozdní radosti a hold velikosti umírajícící krásy,“ říká o singlu jeho autor a kapelník Vltavy Robert Nebřenský.

Stálice české klubové a festivalové scény se na nahrávce představí v sestavě osvědčené už minulou deskou Čaroděj – zpěvák a kytarista Robert Nebřenský, František Svačina na klávesové nástroje, baskytarista Tomáš Uhlík, bubeník Ondřej Pomajsl a Ondřej Klímek na saxofony a flétnu.

Textařskou a aranžérskou nekonvenčnost tvorby kapely dokreslili tvůrci videoklipu Martin a Adéla Kaiserovi kombinací záběrů z podšumavských lesů a animovaných koláží. Spolupráce hudebníků a výtvarníka Martina Kaisera započala třicátým výročím skupiny, přes tvorbu grafického vizuálu předcházející řadovky či knihy textů Já čekám v Čechách. Kaiser je držitelem ocenění Českého lva za nejlepší filmový plakát k filmu …A bude hůř, tvořil pro další filmy (Hastrman, Nuda v Brně) a divadla (Divadlo Husa na provázku Brno a další).

Vltava v loňském roce oslavila třicet pět let od svého založení. Do širokého povědomí vešla díky poetickým textům plným obrazů hudebníka, herce a zpěváka Nebřenského. Skladba Marx, Engels, Beatles je nerozlučně spjata s filmem Pupendo režiséra Hřebejka. Tvorba Vltavy zazněla v dalším Hřebejkově snímku Nestyda. Album Marx, Engels, Beatles získalo nominaci na tehdejší hudební cenu Česká Grammy či se umístilo na druhém místě v anketě časopisu Rock&Pop kategorie Nejlepší deska desetiletí.

Spass muss immer sein vychází 21. září na online platformách, CD a vinylu. Křty chystané hudební novinky proběhnou na koncertech 25., 26. a 27. ledna nadcházejícího roku v prostorách pražského klubu Jazz Dock, příhodně situovaného na hladině řeky Vltavy.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

VLTAVA Sranda musí být, ale život taková legrace není

Stálice české klubové a festivalové scény, skupina Vltava, vydala na konci září sedmé studiové album Spass muss immer sein. Jeho název by se dal přeložit jako Sranda musí být. Křty se uskuteční na koncertech 25., 26. a 27. ledna nadcházejícího roku v pražském klubu Jazz Dock. Na nahrávce se podílela sestava sešlá už na předchozím albu Čaroděj, tedy klávesista František…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE