Vltava vydává nový videoklip z chystaného alba

Kapela Vltava v čele se zpěvákem, kytaristou a hercem Robertem Nebřenským vydá 21. září nové album Spass muss immer sein. Sedmý studiový počin skupiny uvádí aktuální singl V lese se svítí doprovázený videoklipem.

„První slova textu vznikla už na začátku devadesátých let, kdy jsem byl účastníkem bujarého divadelního výjezdu Pražské 5 do Dánska. Kdesi v Německu jsem z okýnka autobusu v dálce zahlédl tajemné noční dění, což mě přimělo k sepsání této poznámky: V lese se svítí, hoří tam studánka, chvěje se stříbrné pití jak živá obálka. Z úryvku se stal hotový song až po více než třiceti letech, kdy se do něj dostaly další související útržky inspirované přírodou a zejména nové podzimní sloky, kterými píseň nyní začíná. Právě blížící se podzim pozval V lese se svítí do čela adeptů na aktuální klip. Skladba o pozdní radosti a hold velikosti umírajícící krásy,“ říká o singlu jeho autor a kapelník Vltavy Robert Nebřenský.

Stálice české klubové a festivalové scény se na nahrávce představí v sestavě osvědčené už minulou deskou Čaroděj – zpěvák a kytarista Robert Nebřenský, František Svačina na klávesové nástroje, baskytarista Tomáš Uhlík, bubeník Ondřej Pomajsl a Ondřej Klímek na saxofony a flétnu.

Textařskou a aranžérskou nekonvenčnost tvorby kapely dokreslili tvůrci videoklipu Martin a Adéla Kaiserovi kombinací záběrů z podšumavských lesů a animovaných koláží. Spolupráce hudebníků a výtvarníka Martina Kaisera započala třicátým výročím skupiny, přes tvorbu grafického vizuálu předcházející řadovky či knihy textů Já čekám v Čechách. Kaiser je držitelem ocenění Českého lva za nejlepší filmový plakát k filmu …A bude hůř, tvořil pro další filmy (Hastrman, Nuda v Brně) a divadla (Divadlo Husa na provázku Brno a další).

Vltava v loňském roce oslavila třicet pět let od svého založení. Do širokého povědomí vešla díky poetickým textům plným obrazů hudebníka, herce a zpěváka Nebřenského. Skladba Marx, Engels, Beatles je nerozlučně spjata s filmem Pupendo režiséra Hřebejka. Tvorba Vltavy zazněla v dalším Hřebejkově snímku Nestyda. Album Marx, Engels, Beatles získalo nominaci na tehdejší hudební cenu Česká Grammy či se umístilo na druhém místě v anketě časopisu Rock&Pop kategorie Nejlepší deska desetiletí.

Spass muss immer sein vychází 21. září na online platformách, CD a vinylu. Křty chystané hudební novinky proběhnou na koncertech 25., 26. a 27. ledna nadcházejícího roku v prostorách pražského klubu Jazz Dock, příhodně situovaného na hladině řeky Vltavy.

Související články

VLTAVA Sranda musí být, ale život taková legrace není

Stálice české klubové a festivalové scény, skupina Vltava, vydala na konci září sedmé studiové album Spass muss immer sein. Jeho název by se dal přeložit jako Sranda musí být. Křty se uskuteční na koncertech 25., 26. a 27. ledna nadcházejícího roku v pražském klubu Jazz Dock. Na nahrávce se podílela sestava sešlá už na předchozím…

rockandpop

Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů – Informace ZDE

Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA – REGISTRACE ZDARMA ZDE

Mám předplatné – přihlásit se

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

JSTE TADY POPRVÉ?

Vyzkoušejte nás ZDARMA
Přidejte se k naší komunitě a využijte
naplno možnosti členství

Jako bonus po registraci od nás dostanete

ČTENÍ ČASOPISU NA 30 DNŮ ZDARMA