Vojta Marek vydává svůj třetí singl

vojta marek

Vojta Marek, který se jako textař a skladatel podílel na písních Naty Hrychové, Toma Seana nebo Dommi Lukešové, se od jara 2021 věnuje i kariéře sólového zpěváka. Na kontě měl zatím dva singly, z nichž druhý, In Flames, spatřil světlo světa 10. června minulého roku.

Vojta se nyní, po sedmi měsících vrací s novinkou „Letter from Limbo temným, skoro pětiminutovým opusem o sebedestrukci a existenciální krizi. Změna producenta, nahrávacího studia, uměleckého směru, i více spolupracovníků, které k projektu přizval Letter from Limbo ze strany Vojty Marka vyzařuje po všech stránkách dospělejším přístupem k celému procesu vytváření hudby. Po dvou singlech, které vznikly pod producentskou taktovkou zpěváka, herce a producenta Toma Seana, sáhl Vojta Marek po etablovanějších spolupracovnících. Celé písni dal hudební podklad Petr Janda jazzman, saxofonista, producent a nejen jmenovec, ale i synovec legendárního českého rockera a frontmana skupiny Olympic. Janda dal skladbě temnější, glitchy zvuk inspirovaný zpěvačkou Sevdalizou, která je jedním z Markových největších hudebních vzorů.

Skladba se však neodchyluje od artpopu, který je dnes pro Markovu tvorbu již signifikantním prvkem. První dema k písni vznikly stejně jako ke všem jeho novým skladbám s kytarou. Na tu Marek zrovna neexceluje, proto si ke spolupráci vybral skladatele, textaře a hudebníka Pavla Kováře, kolem jehož akordů a Vojtových melodií s texty vzniká celý zpěvákův debutový projekt, který spatří světlo světa na přelomu jara a léta.

Vznik debutového EP s názvem What a Wicked Youth okomentoval Marek slovy: „Krom toho, že je mi jako učenému cellistovi kytara celkově bližší než klavír, jde hlavně o to, okolo jakých žánrů se plánuji s celým EP pohybovat. Bude to pro mě takový odskok někam jinam zvuk, jaký by ode mě v tuto chvíli asi málokdo čekal. Bude ale zároveň korespondovat s příběhem celého projektu, který je hlavně o dospívání a vše z něj, co mě udělalo tím, kým dnes jsem. Moc se na to celé těším, bude to jiné, ale skvělé“. Aktuální singl „Letter from Limbo“ se na něm však neobjeví. „Je to spíše ochutnávka z připravované dlouhohrající desky s pracovním názvem utopia / havoc, jež teď píšu, a na kterou se začnu soustředit hned po vydání EP. Chtěl jsem z ní poslat takovou první vlaštovku, ale zároveň je to skladba, jež jsem v tuto chvíli potřeboval vydat popisuje moje rozpoložení, ve kterém jsem ji psal, a za nímž chci tímto releasem učinit symbolickou tečku. Mimo to jsem chtěl poslat zprávu těm, kteří se také potýkají s problémy sebedestruktivního chování a stále se opakujících existenciálních krizí, aby si nepřipadali sami. Je to vlastně doslova dopis dopis z mého limba.“ uzavírá autor skladby.

Singl vyšel 12. ledna 2022 o půlnoci a je dostupný na všech streamingových
platformách.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE