Vychází druhé album bluesrockových Band of Heysek

Jak se praví v propagačních materiálech, brněnští Band of Heysek hrají to nejšpinavější blues domácí hudební scény. Po povedeném debutu Shovel & Mattock se nyní prezentují druhým albem s názvem I’m Glad I Met You, které vychází na labelu Indies Scope. Základní trio zde doplnil sarajevský klávesista Omer Blentić se svými hammondkami a společně připravili znovu emotivní bluesrockovou nahrávku.
Aby uchovali její syrovost, rozhodli se natáčet v netradičním prostředí. Na několik dní se kapela společně se zvukovým mistrem nastěhovala do roubené chalupy v Orlických horách a muzikanti jsou přesvědčeni, že i atmosféra prostředí sehrála ve výsledné podobě alba podstatnou roli. “Heyskové” nahráli celkem patnáct skladeb, ale na albu se v jeho základní podobě objevuje jenom jedenáct z nich. Zbývající kvarteto songů nabídne pouze vinylová dvojdesková varianta.
Ačkoli v mnohém nahrávka I’m Glad I Met You přímo navazuje na debut, je možné slyšet i hlavní zdroj inspirace “Heysků”. Specifický bluesový styl z oblasti Hill Country v Mississippi. To Band Of Heysek letos v létě přimělo i k cestě do této oblasti a k účinkování na festivalu North Mississippi Hill Country Picnic. A protože kapela se rozhodla využít své cesty i k nahrávání, rovnou zavítali i do studia s exkluzivními hosty (Kenny Brown a R.L. Boyce). Uvidíme, jaká další překvapení kapela chystá.
Novou desku pokřtí na koncertě v brněnské Staré pekárně v pátek 13. září.

Související články

Band of Heysek feat. Kenny Brown – Bad Ideas

Interpret: Band of Heysek feat. Kenny Brown Album: Bad Ideas Vydavatelství: Indies Scope  Žánr: blues rock Stopáž: 41:11 Autor recenze: Milan Slezák   Recenze:  Band of Heysek předkládají posluchačstvu druhý výsledek svého loňského hudebního výletu do bluesových končin North Mississippi. Již dříve avizovali, že v USA nahráli dvě desky. Nyní se k fanouškům dostává i druhá z nich.…

rockandpop

Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů – Informace ZDE

Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA – REGISTRACE ZDARMA ZDE

Mám předplatné – přihlásit se

R. L. Boyce & Band of Heysek feat. Kenny Brown – Juke My Joint

Interpret: R. L. Boyce & Band of Heysek feat. Kenny Brown Album: Juke My Joint Vydavatelství: Indies Scope  Žánr: blues Stopáž: 42:30 Autor recenze: Milan Slezák   Recenze:  V Brně usazení bluesrockoví Band of Heysek právě prožívají vydavatelsky bohaté období. Po loňské druhé studiovce přicházejí ke slovu nahrávky z jejich letního pobytu v USA. Band of Heysek byli…

rockandpop

Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů – Informace ZDE

Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA – REGISTRACE ZDARMA ZDE

Mám předplatné – přihlásit se

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

JSTE TADY POPRVÉ?

Vyzkoušejte nás ZDARMA
Přidejte se k naší komunitě a využijte
naplno možnosti členství

Jako bonus po registraci od nás dostanete

ČTENÍ ČASOPISU NA 30 DNŮ ZDARMA